סרט חדש: אזור העניין
סרט חדש: אזור הענייןצילום: יחצ קולנוע לב

רבות דובר ועוד ידובר על זוועות מחנות ההשמדה במלחמת העולם השניה. המוכר והידוע מכולם הוא כמובן מחנה ההשמדה האיום אושוויץ- בירקנאו.

סרט חדש שיעלה בשבוע הבא לאקרנים "אזור העניין", מביא את סיפור הניגודיות האיומה והעצומה, בין עשן המשרפות המיתמר מעל אוושויץ, לבין גידול פרחים מסוגים שונים, כשרק גדר מפרידה בין בתי המחנה לבין ביתם של בני משפחת הס מפקד המחנה.

הסרט מביא את סיפורם של מפקד אושוויץ רודולף הס ואישתו הדוויג, שחיים את חייהם, חיי מותרות ורווחה ומנסים להגשים את חלומותיהם עבורם ועבור משפחתם, בבית גדול עם גינה, לצד המחנה.

סיפור הניגודיות למול הזוועות הוא מוטיב מרכזי בסרט. מחד, כבר בפתיחת הסרט ניצפים בני המשפחה על שפת הנהר כשאחר כך הם טובלים בו, (ראו בתמונה) אולם בהמשך הסרט נזעק הס בעצמו להוציא את ילדיו במהירות מהמים אחרי שהוא מבחין באפר ובשרידי פרטים של הנספים במחנהו.

גם סיפורה של אימה של רעייתו הדוויג שבורחת מהבית לאחר שהיא מבינה את גודל האכזריות הוא מוטיב חשוב בניגודיות.

הסרט, הוא אחד הסרטים המדוברים של השנים האחרונות ומיד כשהוקרן לראשונה בפסטיבל קאן, הדהים את כל מי שצפה בו, והפך לשיחת היום – עד כדי כך שהוא נחשב מיד לאחד המועמדים המובילים לזכייה באוסקר.

כדאי לדעת עליו כמה שפחות לפני הצפייה, אך מדובר בחוויה עוצמתית, יוצאת דופן וחד פעמית, ואחד מהסרטים הייחודיים והמרתקים שתראו. גם מקצת הפרטים שהבאנו כאן הם אולי רבים מידי אך חשובים.

זה לא סרט זוועות. זה סרט שחשוב לראות כדי שהעולם גם היום אחרי יותר מ-80 שנה יידע את זוועות העולם. 106 דקות שחלקם עם מסך ללא תמונה המגביר את המסר אותו רוצה במאי הסרט להביא.