הרב חכם שלמה פינטו בבת ים
הרב חכם שלמה פינטו בבת יםצילום: דוברות

אלפי תושבי בת ים הצביעו לרשימת "טוב - מאמינים בבת ים" שהתמודדה לראשונה למועצת העיר בתמיכת המפלגות הדתיות 'הציונות הדתית', 'עוצמה יהודית' ו'דגל התורה' החרדית.

בראש הרשימה עומד חכם שלמה פינטו, מועמד 'עוצמה יהודית'. במקום השני הוצב אברהם חקק, נציג 'הציונות הדתית', שקיבל את תמיכת קהילת 'אורות התורה' בראשות הרב דוד חי הכהן.

פינטו שיתף בשיחה עם ערוץ 7 בהצלחה בבחירות, "הצלחנו להיכנס בגדול למועצת העיר ביחס למפלגות אחרות שקיימות 30 שנה שלא עברו את אחוז החסימה. הפתעת הבחירות".

הפתעת בחירות? "כן, קודם כל אנחנו מפלגה חדשה ולא ניהלנו קמפיין או מטה בחירות ועשינו חיבור טוב עם הציונות הדתית ודגל התורה והקמנו מפלגה -טוב והצלחנו להביא מעל 3000 קולות כמעט 2 מנדטים לפני ספירת קולות החיילים".

הוא שיתף כי במהלך הקמפיין הושחתו שלטים רבים של הרשימה. "השחיתו שלטים וניסו לפגוע בשמנו הטוב. השתמשו בשמות של רבנים שהם איתנו במאה אחוז כמו הרב שמואל אליהו והרב דוד חי הכהן שהוא גם תומך בנו והוציאו הודעות שהם נגדנו. גם כל סקר שהוציאו ניסו למגר אותנו ולא רושמים אותנו. בקלפיות לקחו פתקים שלנו ובסוף אנחנו הפתעה בכל מידה".

פינטו הבהיר כי יפעל לחזק את הביטחון האישי בעיר, "באים לחזק את הביטחון האישי והזהות היהודית. לעזור לחלשים והמסכנים. יש לנו נתינה ועשייה של שנים רבות בעיר. למרות שניסו להוריד אותנו העם אמר את דברו".

הוא שיתף במילואים אליהם גויס לאחר השבעה אוקטובר כסרן במיל', "בחודשיים הראשונים הייתי עסוק בלאסוף גופות מהשטח. אחר כך עברתי לגולני ומחר אני חוזר שוב למילואים בצבא וממשיך לשרת את עם ישראל".

הוא התייחס גם לאחוזי ההצבעה הנמוכים בבת ים. "הרבה תושבים לא הצביעו. 28 אחוזים. הרבה עסוקים במלחמה. אני בחודש האחרון הייתי בעזה ובכלל לא התעסקתי בבחירות".

האם הרשימה תשתף פעולה עם ראש העיר צביקה ברוט? "צביקה היה איתי בבית הספר. הלכנו איתו ראשונים עוד בבחירות הקודמות וגם שאף אחד לא הלך איתו אמרתי לו 'אני מאחוריך'. נלחמנו וניצחנו והיום הוא ראש עיר בפעם השנייה".