מוסלמים בלונדון
מוסלמים בלונדוןצילום: רויטרס

יותר ממחצית מחברי המפלגה השמרנית בבריטניה, המפלגה הגדולה ביותר בבית הנבחרים הבריטי, חוששים כי "האסלאם מהווה איום אמיתי על אורח החיים בבריטניה".

סקר חדש שבוצע על ידי מכון מחקרי דעת הקהל Opinium מעלה כי 58 אחוזים מחברי המפלגה השמרנית טוענים כי "האסלאם מהווה איום על אורח החיים הבריטי". רק 18 אחוזים סבורים כי "האסלאם תואם בדרך כלל לאורח החיים בבריטניה".

מדובר במספר כפול המאמינים כי האסלאם מהווה איום על בריטניה מאשר בקרב האוכלוסייה הכללית בממלכה.

נתון מעניין נוסף מעלה כי 52 אחוזים מחברי המפלגה השמרנית סבורים כי כבר כעת "חלקים מערים רבות באירופה נמצאים תחת חוקי השריעה, והם אזורים שאסורה אליהם הכניסה למי שאינו מוסלמי".

הסקר הוזמן על ידי ארגון Hope Not Hate לאחר שלי אנדרסון, לשעבר סגן יו"ר המפלגה, שהושעה משורות המפלגה לאחר שטען כי "לאיסלאמיסטים יש שליטה בסאדיק חאן, ראש עיריית לונדון, והם השיגו שליטה בלונדון".

הסקר נערך בקרב 521 חברים במפלגה השמרנית והעלה עוד כי לחברי המפלגה השמרנית יש סבירות גבוהה פי שניים להחזיק בדעה שלילת על מהגרים מאשר דעה חיובית. כמעט 75 אחוזים האמינו כי "ההגירה הייתה רעה לבריטניה והרב-תרבותיות אינה עובדת". נתון נוסף נגד להתגברות הפמיניזם בבריטניה, כאשר 40 אחוזים טענו בסקר כי "הפמיניזם הלך רחוק מדי" בעוד 28 אחוזים סירבו להצהיר כך.