יעקב שוואקי
יעקב שוואקיצילום: Shmulie Grossbaum

יעקב שוואקי מוציא סינגל-קליפ חדש בשם 'גוף ונשמה', שהוא שיר הנושא מתוך אלבום EP ראשון שיצא בעוד מספר שבועות.

השיר 'גוף ונשמה' עוסק בנקודה הפנימית והמכנה המשותף של כל יהודי והיא אמירת "שמע ישראל". את השיר כתב והלחין היוצר אבי אוחיון ועיבד מתן דרור והוא מלווה בקליפ רגיש ומיוחד בהפקת 'עולם ומלואו' כשעל ההפקה כולה חתום דוד פדידה.

מאז חג שמחת תורה הרגישו מליוני יהודים בארץ ובעולם שהקרקע נשמטה להם מתחת לרגליים. בקליפ ניתן לראות בעיניהם את הכאב האינסופי, אבל יש רק דבר אחד שהוא הבסיס, האי של השפיות של כל יהודי בכל מצב שהוא נמצא, בכל הזמנים ובמיוחד בחודשים האחרונים. היד על העיניים ואמירת שמע ישראל. "כמו ילד הולך לאיבוד חזרתי אליך".

האלבום 'גוף ונשמה' הינו הראשון מתוך פרויקט גדול של סדרת אלבומי EP שיצאו במהלך החודשים הבאים. בכל אלבום יבצע שוואקי שירים במגוון סגנונות מוזיקליים - חסידי, ישראלי, באנגלית, כולל דואטים מסקרנים עם זמרים שונים. המסר של הפרויקט הוא אחדות בין כל גווני עם ישראל שבא לידי ביטוי גם במוזיקה. כל אלבום יתאפיין בקו אמנותי משלו וכולם יחד ייצרו פסיפס מוזיקלי שלם.

"המטרה של 'גוף ונשמה' היא לוודא שאין ילד יהודי בכל רחבי העולם שלא ידע להגיד 'שמע ישראל'", מספר יעקב שוואקי. "זה הרעיון שאיתו יצאנו לפרויקט הזה, והתקופה הקשה שעם ישראל עובר כעת רק חיזקה את החשיבות של המסר הזה".