שלט "יחד ננצח"
שלט "יחד ננצח"ללא קרדיט צילום

יושי באלבום שני בשם 'תזכורת לעצמי', אלבום מלא בתקווה ורגישות שכולנו צריכים בתקופה מורכבת זו.

"האלבום הזה הוא תזכורת לעצמי. השירים האלה מזכירים לי מי אני. כתבתי אותם כדי שיזכירו לי. הקלטתי בטלפון כל הזמן תזכורות, שורות, מנגינות. כשאני הולך ברחוב, כשהילדים עלי, כשאני לפני הופעה, וכשאני מדבר חלש כדי לא להעיר את כולם".

"בסוף הוצאתי מהטלפון את כל התזכורות, וגיליתי שיש לי אלבום. הוא כבר נכתב. ואז הגיעה המלחמה... חלק מהשירים נראו לי מעולם אחר. אז גנזתי אותם. אולי יחכו לעולם חדש, אולי לא".

"והקלטות חדשות בטלפון. ואני רוצה את החיים שלי בחזרה. ואני רוצה שכולם יחזרו הביתה. עכשיו. ואני פוגש אותם, האנשים החזקים המרגשים, המפעימים, בכל רחבי הארץ. מפונים, ומשפחות שכולות, וסיפורי גבורה, ומשפחות חטופים. והם מזכירים לי. הם מזכירים לי מהי מוזיקה בחיים שלנו. הם מזכירים לי שמילים שבאות על מנגינה, זה הדבר הראשון, הבסיסי, זה כמו מים לשתייה. והם מזכירים לי עבור מה הכל. עבור מי הכל. תזכורת לעצמי".

בוקר 7.10.23 יום שמחת תורה הלם במדינה שלמה, וחברי להקת המדרגות לא האמינו שזה קורה באמת, במוצ"ש לצערנו ולצערם הכל התאמת.

"הטקסט התחיל להכתב לאחר שבועיים של מלחמה. בתקווה לימים טובים! מאחדים ומתפללים להשבת החטופים".

ישי סיידוף, האחיין של הזמר האהוב איציק קלה, בסינגל מרגש ללחן של דורון אלימלך ומילים של הסופר והיוצר משה ולדר - 'אקרא בחושך'.

השיר שמביע מסר אקטואלי לתקופה זו, ומדבר על החיפוש התמידי של דרכנו בעולם מול כל ההתמודדויות, הכאבים והפחדים שאנחנו חווים והמזור שנמצא רק בכח האמונה, השיר ייכלל באלבום הבכורה של סיידוף המתוכנן לצאת בקרוב.

תלמדי ומורי מקיף א’ באר-שבע בשיר וקליפ מקוריים שהינם תוצרים שנבעו מתוך אווירת המלחמה שנכפתה עלינו.

"לשם הפקת השיר פניתי למוזיקאי, לזמר וליוצר יהודה מסס והוא נענה ברצון לקריאה", מספר הבמאי שמעון בן שמחון המשמש כמורה לקולנוע במגמה הבית סיפרית. מסס והתלמידים קיימו סדנת כתיבה ויצירה אשר בסופה נבחר שיר שכתבה הגב’ מיטל וילדאו רינזילבר המלמדת את מקצועות הלשון והעברית בבית הספר. בעקבות המילים התקיימו להן פגישות נגינה ועיבוד אשר בסופן השיר הוקלט באולפן. התהליך כולו צולם ומהחומרים נערך קליפ יפה ומרגש.

הזמר יהונתן מזרחי בן ה-20 מירושלים הוא חדש בתחום המוזיקה, והשיר 'אשמור על המולדת' הוא השיר השני שלו.

"את השיר כתבתי ביום שישי אחד במהלך תקופת המלחמה, סמוך לכניסת השבת", הוא מספר. "ישבתי וחשבתי איך אפשר לגעת באנשים בצורה מרגשת, שתחבר בין כולם ותיתן מסר של אחדות. בהשראת הזמר עידן עמדי שאני מאוד מחובר לסגנון המוזיקה שלו ומעריך אותו במיוחד על עשייתו כזמר בימים הקשים האלו, החלטתי לכתוב שיר הזדהות עם המצב - בתקווה לימים טובים יותר".