כוחות החריבו את שדה יונתן ואור מאירדוברות

כ-100 שוטרים ופקחי המנהל האזרחי פשטו הבוקר על הגבעות שדה יונתן ואור מאיר בבנימין, והחריבו את כלל המבנים במקום לרבות בתי המגורים ודיר הכבשים.

התושבים מציינים כי פועלים ערבים הובאו למקום כדי לסייע בהרס ובהחרמת הציוד. בין היתר החרימו הכוחות גנרטור ששימש לאספקת החשמל בגבעה לתאורת הביטחון ואמצעי החימום בחורף.

בשתי הגבעות מתגוררים כיום גרעין של נערים שעוסק בפיתוח המקום והכנתו לקליטת משפחות בטווח הקרוב, וכן מגדל עדר צאן שחולש על השטחים באזור - לצד עיבוד שטחים חקלאיים נרחבים.

כל אחת מהגבעות הללו הסמוכות לכביש 60 חולשת כיום על שטח של כ1500 דונם לפחות שנשמר בבעלות יהודית.

כוחות החריבו את שדה יונתן ואור מאיר
כוחות החריבו את שדה יונתן ואור מאירצילום: דוברות

בגבעות תקפו בחריפות את ההרס: "גם בזמן המלחמה נראה שבממשלה עדיין שרויים עמוק בקונספציה ורואים במתיישבים את האויב האמיתי. מי שבחר בתקופה כזאת לקחת 100 לוחמי מג"ב ממשימות ביטחון לטובת הרס של נקודות חלוציות בשטח, הוא פושע מופקר שמסכן את חייהם של כלל אזרחי ישראל".

בגבעת שדה יונתן הוסיפו: "בשנה האחרונה חוותה הגבעה עשרות התקפות ופיגועים מצד פורעי הרשות הפלסטינית והכפר דיר דבוואן הסמוך שרואים בגבעה שבולמת את ההשתלטות הערבית קוץ בגרון. אל מול ההתקפות האלה עמדה הגבעה איתנה ואף התפתחה והגדילה את שטחה במהלך החודשים האחרונים - שטח שנשמר הודות לפעילות בגבעה בשליטה יהודית".

"לצערנו, נראה שיש אי אלו גורמים בממשלה שבעיניהם דווקא בלימת המדינה הפלסטינית שקורמת עור וגידים בשטח היא הסכנה האמיתית, ומשכך החליטו להילחם בנקודות ההתיישבות היהודיות בכל מחיר. אנחנו כאן בשביל להגיד להם היום: עם ישראל עבר רדיפות קשות מאלה במהלך הדורות ורק התעצם מהם עוד יותר. ההרס הזה לא יעזור לכם, והגבעה תבנה מחדש ותמשיך להוות חיל חלוץ במערכה על שטחי יהודה ושומרון", אמרו בגבעה.

גורם במנהל האזרחי הסביר לערוץ 7 כי "מדובר במרחב שנאכף כמה פעמים בעבר, מדובר בקרקע פרטית פלסטינית".