יובל אסרף
יובל אסרףבאדיבות המרואיין

ליובל אסרף יש את כל התירוצים שבעולם לא להתעסק במוזיקה כרגע. הוא מורה בבית ספר יסודי, לומד תואר בלשון עברית, תלמיד בישיבת ההסדר במעלה אדומים וממש בקרוב יהפוך לאבא טרי.

אבל, כך הוא מעיד על עצמו, משהו כל הזמן דוחף אותו מבפנים ליצור ולבטא את העולם הפנימי שלו.

"הפלאפון שלי מלא ביותר מ1,000 הקלטות", הוא מספר בחיוך, "חלקן שירים גמורים, חלקן פזמון לא שלם, וחלקן רק מנגינות שמחכות למילים. מתוך כל אלה, בחרתי בקפידה חמישה שירים לאלבום הראשון שלי – 'אנשים'".

על תהליך הפקת האלבום הוא מספר כי בוקר אחד משהו בער בו והוא ידע שהוא חייב להקליט. "לקחתי את הפלאפון, והוצאתי רשימה של מפיקים מוזיקליים. שולח הודעות אחד אחד. חלק מתקשרים אליי, חלק לא עונים אפילו. מפה לשם - אני מוצא אותו. אנחנו קובעים ליום שני בעוד שבוע".

"אבל משהו המשיך להפריע לי", הוא מספר. "לא יודע להסביר מה זה בדיוק, זאת מין תחושה כזאת בבטן. תחושה שאני לא עושה את הדבר הנכון. משהו בשיחה שלנו, משהו בכימיה. משהו ברושם שקיבלתי. אני מרגיש שזה פשוט לא זה. אבל בכל זאת, כבר קבענו, אז אני שם את זה בצד וממשיך".

"יום ראשון, ערב לפני היום שקבענו. אני בתחנה מחכה לאוטובוס, בדרך הביתה מקניות, מוציא את הפלאפון ומתקשר אליו. 'אני לא אגיע מחר' אמרתי לו, 'מה? למה?' הוא שאל. התלבטתי מה אני אומר עכשיו? איך אני אסביר לו? אפילו לעצמי לא הצלחתי להסביר. 'אני מרגיש שאני צריך עוד קצת זמן' זה מה שיצא לי. 'שנהיה בקשר?' הוא שאל. 'כרגע לא', עניתי, 'אני אצור קשר אם ארגיש שזה נכון לי'".

"כי האמת היא, שלפעמים אין לנו הסברים. לפעמים הקול הפנימי שלנו פשוט מדבר. הקול הזה הוא מצפן שהקב"ה טבע בכל אחד מאיתנו. אנחנו יכולים לבחור להשתיק אותו. אנחנו יכולים להתעלם. אחר כך איך נסביר את עצמנו? אבל אנחנו יכולים גם להקשיב. ובתהליך כזה - אנחנו אפילו חייבים".

דרך מילים נוגעות ללב ומוזיקה מרגשת, מזמין אסרף את המאזינים למסע פנימי אל תוך עומק נפשם, ומעורר שאלות חשובות על מקומנו בעולם: מי אנחנו? מה גורם לנו להרגיש חיים? למה כל כך אכפת לנו מהחלומות שלנו? ואיך החברה שסביבנו משפיעה עלינו?

הסגנון המוזיקלי של האלבום מגוון: פופ משולב עם אר אנד בי, נגיעות של רוק, וקצת מוזיקה אלקטרונית. שילוב זה יוצר עולם מוזיקלי עשיר ומגוון, שנותן מקום למגוון רחב של רגשות ותחושות.

"התהליך של להוציא את עצמך לעולם הוא תהליך מפחיד: כתיבה ושירה הם אזורים מאוד אינטימיים, וזה קשה מאוד להיחשף", חושף אסרף עוד נתח מעצמו. "בשביל לעשות צעד כזה אתה חייב להתגבר על כל מיני מחסומים, חלקם מלווים אותך מגיל אפס".

"התפיסה שלי את עצמי ואת העולם עברה שינוי משמעותי בתוך כל התהליך הזה. היום אני עומד על סף הגשמת חלום. זה רגע מרגש, רגע של סיפוק וגאווה, רגע שבו אני מוכיח לעצמי שהכול אפשרי".