מישל אובמה
מישל אובמהצילום: רויטרס

אם הנשיא ג'ו ביידן יחליט לפרוש מהמרוץ לנשיאות השנה, המועמדת המועדפת על מצביעי המפלג הדמוקרטית היא לא אחרת מאשר מישל אובמה, אשתו של הנשיא לשעבר ברק אובמה.

סקר של חברת "ראסמוסן" למחקרי דעת קהל, עולה כי מבין רשימת מועמדים אפשריים לעמוד בראשות המפלגה הדמוקרטית במקרה וביידן יחליט לנטוש את המרוץ, עומדת מישל אובמה במקום הראשון עם 15 אחוזים.

במקום שני נמצאת סגנית הנשיא קמלה האריס עם 10 אחוזים, ומיד אחריה הילארי קלינטון עם 9 אחוזים. הגבר היחיד ברשימה הוא מושל קליפורניה, גווין ניוסם, עם 8 אחוזים ומיד אחריו נמצאת מושלת מישיגן גרטשן ויטמר עם 7 אחוזים.

נתון מעניין נוסף מעלה כי 46 אחוזים ממשתתפי הסקר בחרו באפשרות של "אף אחד מהם". עוד העלה הסקר כי 48 אחוזים מהמצביעים הדמוקרטים תמכו ב"מציאת מועמד אחר להחליף את ג'ו ביידן עוד לפני הבחירות בנובמבר". 47 אחוזים מהמצביעים הדמוקרטים טוענים כי "סביר להניח שהדמוקרטים יחליפו את ביידן עם מועמד אחר לנשיאות עוד לפני הבחירות בנובמבר", ו-22 אחוזים אמרו כי "יש לכך סבירות גבוהה".

45 אחוזים טענו כי "לא סביר שהמפלגה הדמוקרטית תחליף את ביידן במועמד אחר עוד לפני הבחירות לנשיאות", בעוד 18 אחוזים טענו כי "מדובר בתרחיש כלל לא סביר". בחודשים האחרונים נפוצו שמועות כי מישל אובמה שוקלת להיכנס לפוליטיקה ולהתמודד על הנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית.

בראיון שהעניקה לפודקאסט בחודש ינואר השנה היא הביעה את חששה כי דונלד טראמפ ינצח בבחירות וטענה כי "אני מפחדת ממה שעומד לקרות למדינה שלנו". הסקר בוצע בתאריכים 18-20 בפברואר בקרב 960 מצביעי המפלגה הדמוקרטית.