איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השב"כ החליט להפסיק לשלוח לדיוני הערכת המצב אצל השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בטענה כי נותן יחס מזלזל ובוטה של השר כלפי השב"כ, כך דווח היום (חמישי) ב"הארץ".

גורמים בשב"כ הביעו דאגה מכך שדברים רבים שנאמרו בדיונים המסווגים הודלפו לאחר מכן לתקשורת, בין היתר כשהכניס השר אנשים מטעמו לדיונים המוגדרים סודיים ביותר, כשהם נושאים איתם טלפונים ניידים. בשב"כ אישרו את הפרטים.

ב"הארץ" תקפו את ההתנהלות בן גביר, "במהלך דיוני הערכת המצב שהתקיימו מדי שבוע בלשכתו של בן גביר בהשתתפות נציג בכיר מהשירות - המקביל בדרגתו לדרגת אל"ם - נוהג השר לנזוף בו בשל עיסוק שב"כ בין היתר בפשיעה לאומנית מצד יהודים. לפי מספר מקורות, הנציג ספג נזיפות פומביות מצד השר, שהרים את קולו ודפק עם ידיו על השולחן. עוד צוין כי התנהלות בן גביר חזרה על עצמה כמה פעמים".

"בדיונים שמקיים השר לביטחון לאומי מדי יום חמישי בדומה לקודמיו בתפקיד, משתתפים בדרך כלל נציגים מכלל מערכת הביטחון, לרבות המפכ"ל ובכירי המשטרה, נציבי שב"ס והכבאות, נציג קבוע מטעם שב"כ וכן נציג צה"ל".

עוד טענו כי "בדיונים אלו, ראש חטיבת המודיעין במשטרה נהג להציג בין היתר תמונת מודיעין על אודות הטרור הערבי, לצד היערכות המשטרה להתמודדות עם טרור יהודי ומידע מודיעיני בנושא, לרבות תוכניות לפינוי מאחזים. בניגוד לקודמיו בתפקיד, מאז מינויו של בן גביר לשר לביטחון לאומי חדלה המשטרה מלהציג לו את הערכות המצב הנוגעות לטרור יהודי ולהתמודדות עם פעילי ימין קיצוניים".