גלנט בהערכת המצב
גלנט בהערכת המצבצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

יממה לאחר מסיבת העיתונאים שעסקה בסוגיית חוק הגיוס והקפיצה את בכירי המפלגות החרדיות, שר הביטחון יואב גלנט, מנסה להרגיע את הרוחות.

על פי דיווח ברדיו 'קול חי', נציג מיוחד מטעמו של השר גלנט נשלח לסגן השר אורי מקלב, שמרכז מטעם 'דגל התורה' את נושא הגיוס ויושב בימים אלו 'שבעה' על אביו מנחם מקלב במטרה להבהיר את כוונתו בנושא הגיוס.

תחילה גלנט ניחם את מקלב על פטירת אביו אך בהמשך השיחה גלשה לנושא הגיוס. על פי הדיווח, מקלב אמר לשר הביטחון כי "זאת תקופה שצריך להרבות בה באחדות, לא לגרום לתוספת שנאה בציבור הכללי". גלנט מעין התנצל, ואמר כי "אני רוצה להגיע אתכם להבנות".

"צריך להגיע עם החרדים להבנות בנושא חוק הגיוס", הוסיף שר הביטחון.

אתמול הבהיר גלנט כי לא ייתן יד לכל פתרון שלא יכלול את הסכמת המחנה הממלכתי ושאר מרכיבי קואליציית החירום. "בשבועות האחרונים נפגשתי עם ראש הממשלה, עם יו"ר המחנה הממלכתי, עם גורמים מרכזיים בקואליציה וראשי המפלגות החרדיות. את שאמרתי להם, אגיד כאן הערב: ניתן וחשוב להגיע למתווה מוסכם לגיוס — גם של חלק הולך וגדל מהציבור החרדי, התורם כבר עכשיו למאמץ האזרחי. אני קורא לראש הממשלה, להוביל מהלך משותף עם כל סיעות הקואליציה, ולהגיע להסכמות הנדרשות בנושא חוק הגיוס. אני מקווה כי גם חלקים באופוזיציה יצטרפו למתווה שיגובש".

לדברי גלנט, "ללא קיום פיזי, אין קיום רוחני. כולם חייבים לשאת בנטל — כל חלקי העם". הוא הוסיף כי "כל חוק גיוס שיהיה מוסכם על כל חלקי ממשלת החירום — יהיה מוסכם עליי. אך ללא הסכמת כלל חלקי הקואליציה, מערכת הביטחון בראשותי לא תגיש את החוק".