מנוע של מטוס
מנוע של מטוסצילום: איסטוק

קשה לו: העיתונאי והמשורר הפלסטיני מוחמד אל-כורד, תושב שכונת שייח ג'ראח בירושלים, עורר סערה כאשר פרסם פוסט ברשת החברתית X בה "התלונן" כי הפלסטינים "לא יכולים להתפרע, לזרוק בקבוקי תבערה או לחטוף מטוסים".

אל-כורד, כתב של אתר החדשות האמריקאי The Nation, כתב בפוסט המוזר כי "אי אפשר למחות בדרכי שלום. אי אפשר להחרים. אי אפשר לשבות רעב. אי אפשר לחטוף מטוסים. אי אפשר לחסום תנועה. אי אפשר לזרוק בקבוקי תבערה. אי אפשר להצית את עצמך. אתה לא יכול להציק לפוליטיקאים. אתה לא יכול לצעוד. אתה לא יכול להתפרע. אתה לא יכול להתנגד. אתה פשוט לא יכול להיות".

הפוסט פורסם זמן קצר לאחר שאהרון בושנל, טייס חיל האוויר האמריקאי, הצית את עצמו מול שגרירות ישראל בוושינגטון במחאה על המלחמה בעזה.

לאחר מכן כתב אל-כורד פוסט נוסף ובו הטיף למחאה אלימה נגד ישראל. "עד שתיפסק התקפת רצח העם של המשטר הישראלי בעזה, עלינו להמשיך למחות ולשבש בכל דרך אפשרית. זה השיעור של היום", כתב אל-כורד.

הפוסטים המסיתים של אל-כורד גררו תגובות זועמות מצד גולשים אחרים. "לא, אתה לא יכול להתפרע, לזרוק פצצות או לחטוף מטוסים. אבל אתה יכול לשקול להיות יותר רציונלי ופחות אנטישמי. מצטערת. אבל נראה שאתה יכול להיות כתב של The Nation ולהעניק הרצאות באוניברסיטת פרינסטון", הגיבה כריסטינה הוף סאמרס, סופרת יהודייה ופרופסור לפילוסופיה.

העיתונאי אנדי נגו, המזוהה עם הימין בארה"ב, כתב בתגובה, "נכון, מוחמד. אסור לך לחטוף מטוסים או לזרוק בקבוקי תבערה".