אמנון לוי נפרדחדשות 13

ברשת 13 נפרדו היום (חמישי) מהמגיש הוותיק אמנון לוי שהודיע מוקדם יותר החודש על פרישה.

צוות הערוץ הפתיע את לוי בסיום תכניתו בצהריים ונכנס לאולפן בעת השידור כדי להודות לו ולחלוק לו כבוד.

לוי התרגש ואמר עם דמעות בעיניו, "עברתי פה 18 שנים, זה חיים שלמים. היו הרבה רגעים שמחים ומאושרים ומרגשים וגם כואבים וקשים, כמו החיים עצמם. אבל אחד הדברים שיהיה לי קשה מאוד להיפרד מהם זה מהאנשים שבאו לפה, שהיה כיף לבוא בבוקר ולפגוש אתכם".

לוי הוסיף בקול נשנק מדמעות, "אני איש של אנשים. יש לי תוכניות לכתיבה ותוכניות שמרגשות אותי שאני הולך לעשות, אבל אני יודע שהיעדר שלכם זה יהיה הקושי הגדול שאני אצטרך להתמודד אתו, כי באמת אני אוהב מאוד את האנשים האלה. אני מאוד מתרגש שאתם פה כמו שרואים עליי".

"קיוויתי שלא יקרה הדבר הזה, ידעתי שאני רגשן ושאני אגיב ככה. אז תודה רבה לכולכם. אני יודע שהערוץ שלנו נמצא בשעה קשה, אבל אני מפציר בכם שלא תיפלו ברוחכם, אתן הטובים שיש, עבדתי בכל הערוצים ואתם באמת הכי טובים שיש. תילחמו. תילחמו על הבית הזה, כי הוא בית שראוי להילחם עבורו. תודה רבה".

העיתונאי מתן חודרוב אמר ללוי בשידור, "בשם כל מי שנמצאים כאן, הרבה פרידות ידענו בחדשות 13 ו-10 לאורך השנים, אני חושב שרק לעיתים רחוקות הרגשו שאנחנו מאבדים בשר מבשרנו, אדם שקרוב לכולנו מאוד ברמה המקצועית והאישית, אדם שהנוכחות הטלוויזיונית אבל גם הערכית והחברתית שלו היא כל כך משמעותית לחיי היומיום של כולנו כעיתונאים במקום הזה".

הוא הוסיף בנימת ביקורת, "בעיני אין למקום פריבילגיה לוותר עלייך ואנחנו מצטערים שזו ההחלטה ושככה זה נראה היום, ועדיין, אין ספק שאתה עוזב אותנו כשאתה בשיאך, שיש לך המון מה לתת בכל מקום שאליו תלך, ושכולנו נמשיך את העבודה המשותפת ואת מה שלמדנו ממך לאורך הרבה מאוד שנים של עשייה".

חודרוב סיים את דבריו, "אני רוצה שוב להגיד לך בשם כולנו כאן - המון תודה ובהצלחה גדולה".