הרב חיים ואורה מורדוף, הוריו של נחמן הי"ד שנרצח בפיגוע בתחנת דלק בעלי לפני כשמונה חודשים הגיעו היום (שישי) למקום בו אתמול נרצחו שוב שני יהודים.

"הבן שלנו נחמן נרצח כאן לפני שמונה חודשים וחצי ואתמול התבשרנו, לצערנו, שנשפך פה עוד דם של יהודים, עוד שני יהודים נרצחו. זה קורע את הלב. כל יהודי הוא נשמה, זה מעלה לנו את כל הזיכרונות", מספר הרב מורדוף.

לדבריו, "באנו לפה היום כדי לומר שאנחנו ממשיכים, עם כל הכאב והצער. הזוי שדבר כזה קורה שוב באותה שנה ובאותו מקום. אנחנו צועקים לה' שיביא לנו כבר גאולה, שנפסיק עם כל הצער הזה והדם שנשפך. שהדם לא יישפך לחינם, שבעזרת השם נזכה לתקומה גדולה בתוך כל הצער והחושך הגדול הזה".

הרב מורדוף התייחס למציאות בה עוברים ליד מקום הפיגוע רכבים ערבים בלי שינוי בנהלים. "לא עברו 24 שעות וכל הערבים נוסעים כאילו כלום לא קרה, כאילו כלום לא למדנו. כל רגע יכול לקפוץ לפה שוב מחבל. במקום להיות יהודים שמרימים את הראש בארץ שלהם, אנחנו צריכים להיות מפוחדים ומבוהלים. באמת מתפללים לה' שישמור על עם ישראל, שנזכה לאחדות בעם ישראל ושנזכה שזה יהיה הדם האחרון שנשפך, עם הרבה תפילה".

אשתו, אורה מורדוף, הוסיפה: "זה צער שאי אפשר לתפוס שיש עוד יהודי, עוד אבא ועוד ילד שהולך בצער כזה גדול. מה שאנחנו צריכים זה לזעוק ביחד, דווקא באחדות ובאהבה, 'גאולה - אי אפשר יותר'. יש הרגשה שאנחנו נמצאים פה בהפקרות. איפה המדינה והממשלה? באותו ערב שהמחבל רוצח, בכפר שלו חוגגים, במקום שנעצור אותם".

"אנחנו מאמינים בחיים, מאמינים שכל יהודי הוא נשמה יקרה, אנחנו בצער. לא רואים שהמדינה עושה משהו. כשמחבל הורג יהודים באמצע רחוב, מכתרים את הבית והורסים חדר, אבל כל הכפר חוגג ויש להם חשמל, מים ואוכל".

"באנו לפה דווקא עם כל מה שיש לנו במטרה להגיד לה' יתברך 'אנחנו חיים'. זכינו בשנה הזו שנולדה לנו בת, נכדה, וזכינו לחתן בת, עם ישראל יקום, נמשיך ונחיה, נזכה להביא עוד דור גדול לעולם, עוד ילדים ועוד משפחות, זו התשובה שלנו, בדיוק ההפך מהמוות. רק חיים לעולם ולעם ישראל, עוד חיים לה', עוד קידוש השם בעולם, יהודים מתוקים שבאים לפה", מסכמת מורדוף.