טרור ערבי, אילוסטרציה
טרור ערבי, אילוסטרציהצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

נציגי הארגונים הפלסטיניים, ובהם תנועות ‘פתח’ וחמאס, שהתכנסו השבוע לשיחות פיוס במוסקבה פרסמו (שישי) הודעה מסכמת הקוראת להמשך השיח הפנים פלסטיני כדי להגיע לאחדות לאומית כוללת.

בהודעה צוינו המשימות הדוחקות ביותר העומדות בפני העם הפלסטיני, ובראשן ההתנגדות ל"תוקפנות הישראלית הפושעת ומלחמת ההשמדה ההמונית שהיא מנהלת נגד עמנו ברצועת עזה, הגדה המערבית ובכללה ירושלים, בתמיכה, בסיוע ובהשתתפות של ארה"ב".

הארגונים הפלסטינים קוראים למאבק לסיכול הניסיונות לגרש תושבים פלסטינים ממולדתם, ומדגישים את היות ההתנחלויות בלתי חוקיות בהתאם להחלטות מועצת הביטחון והעצרת הכללית של האו"ם.

בנוסף, דורשים הארגונים הפלסטיניים לפעול להסרת המצור מעל רצועת עזה, להעברת סיוע הומניטרי ורפואי ללא מגבלות או תנאים, לכפות על צה"ל לסגת מרצועת עזה, למנוע ממנו לבסס את הכיבוש או השליטה בחלק כלשהו של רצועת עזה ולדבוק באחדות האדמות הפלסטיניות.

הארגונים הפלסטיניים הביעו התנגדות נחרצת לפיצול בין רצועת עזה לאיו"ש וקוראים לתמוך ב"עמידה האיתנה וההירואית של עמנו הלוחם" ו"ההתנגדות ההירואית שלו" וכן "במשפחות השהידים והפצועים".

התמיכה במסגד אל-אקצה מופיעה כיעד נוסף לפעולה, ובפרט על רקע "ההתקפה" על חופש הפולחן של מוסלמים במסגד במהלך חודש רמדאן, ולצידה "תמיכה מלאה באסירים ובאסירות הגיבורים" והצבת שחרורם מבתי הכלא בישראל בעדיפות עליונה.

כמו כן, הדגישו הארגונים הפלסטיניים את תמיכתם בהגנה על אונר"א והסיוע שהיא מעניקה לפליטים הפלסטינים עד מימוש השיבה בהתאם להחלטת האו"ם 194.