דובר החמאס, אבו עוביידה
דובר החמאס, אבו עוביידהצילום: דובר צה"ל

אבו עוביידה, הדובר הרשמי של גדודי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של חמאס, קורא להסלים את המאבק המזוין נגד ישראל בכל הזירות במהלך חודש רמדאן שיתחיל בעוד כשבוע.

בנאום מוקלט שהופץ בטלגרם אמר אבו עוביידה, כי אללה ציווה על המוסלמים את הג’יהאד כדי לטהר את הארץ מהשחיתות, ועל כן חלה חובה על האומה הערבית והאיסלאמית כולה להשתתף במערכה נגד ישראל.

בהקשר זה, אמר עוביידה, כי הארץ היא אדמה ערבית איסלאמית כבושה וקיימת חובה להילחם לשחרורה ומוסלמים שלא יסייעו באופן פעיל לג’יהאד בפלסטין לא ייחשבו עוד מוסלמים.

בפניה לציבור המוסלמי בעולם, כולל במדינת ישראל, קרא אבו עוביידה להפוך את היום הראשון של חודש רמדאן ליום של התגייסות עולמית למען עזה, לא רק בהפגנות אלא גם במעשים, ובכלל זה תקיפת מחסומים צבאיים ומתנחלים, הסלמת התקיפות הצבאיות בכל זירות הלחימה והפגנות מול השגרירויות המערביות והישראליות ברחבי העולם.

אבו עוביידה אמר, כי חמאס מוכנה להמשך המערכה ללא הגבלה כלשהי וציין כי על ישראל לדעת שזו מערכה של זירות לחימה מאוחדות וכך היא תישאר.

בהתייחס לתכנית היום שאחרי שהציג רה"מ בנימין נתניהו, אמר אבו עוביידה, כי רק לוחמי הג’יהאד ו"ההתנגדות הפלסטינית" יקבעו את עתידה של עזה, וכי המאבק המזוין (ההתנגדות) יימשך כל עוד הכיבוש יתקיים, ובסופו של דבר ישראל היא זו שתסתלק.

אבו עוביידה הכיר במצב הקשה של התושבים ברצועת עזה ובקיומה של תחושת ייאוש בקרב חוגים מסוימים, התנצל בפניהם על הקשיים שהם חווים, ציין שגם הלוחמים סובלים באופן דומה וקרא להם לתמוך בלוחמים במאבקם לסלק את הכיבוש מרצועת עזה ולאחר מכן מכל שטח פלסטין.