כבר דבר שבשגרה: הנשיא ג'ו ביידן שוב התבלבל ובמקום "עזה" טען כי ארה"ב תצניח סיוע הומניטרי ומזון לאוקראינה, ואף תמשיך "לפתח אפיקי סיוע נוספים לאוקראינה" כאשר הוא התכוון לעזה.

בנאום קצר לתקשורת שנשא בבית הלבן לצידה של ראש ממשלת איטליה, ג'ורג'יה מלוני, הודיע הנשיא ביידן על הצנחת סיוע הומניטרי שיכלול בעיקר מזון לתושבי עזה. ביום שבת אכן החלה ארה"ב בהצנחת חבילות המזון, אולם פקידי הבית הלבן והעיתונאים שנכחו בהצהרתו של ביידן נותרו מופתעים לאחר שהוא התבלבל והחליף את "עזה" ב"אוקראינה".

ביידן אמר לעיתונאים כי "בימים הקרובים נצטרף לחברינו בירדן ואחרים בהצנחת מזון ואספקה נוספים לתוך אוקראינה, ונחפש כיצד לפתוח אפיקים סיוע נוספים לתוך אוקראינה, לרבות האפשרות של סיוע ימי על מנת לספק כמויות גדולות סיוע הומניטרי".

הבלבול שיצר ביידן גרם לפקידי הבית הלבן למהר ולהבהיר כי הנשיא התכוון לעזה, וכי הסיוע ההומניטרי יוצנח לעזה ולא לאוקראינה. הבלבול של ביידן עורר שוב את השאלות לגבי מידת כשירותו ומצבו הקוגניטיבי לקראת הבחירות שיתקיימו בחודש נובמבר השנה. בחודשים האחרונים ביידן התבלבל פעמים רבות בשמות, מקומות ונתונים נוספים, לרבות חיפוש בקהל של אנשים שכבר אינם בחיים והוא עצמו הספיד אותם.

בעקבות זאת קראו חברים במפלגה הרפובליקנית להפעיל את סעיף 25 בחוקה, המאפשר להחליף את הנשיא "עקב חוסר יכולתו למלא את התפקיד". בנאום ביום שישי לצד ראש ממשלת איטליה, העביר ביידן ביקורת חריפה על ישראל וטען כי "כמות המשאיות הנכנסת לעזה אינה קרובה אפילו למה שנדרש".