כביש 1
כביש 1צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

גורם במשרד התחבורה אמר כי עקב לחץ של "חברי כנסת חרדים" העבודות ברכבת ישראל לחיבור גשר מסילת 431 בכביש 1 בוטלו. כך דווח בכאן חדשות.

זאת לאחר שבמקום היו לא מעט כלים הנדסיים ומשאיות שהגיעו עם ציוד, ולמרות שהתקבלו אישורים מכל הגורמים הרלוונטים - תוך שמירה על סטטוס קוו.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף את ההחלטה לעצור את עבודות התשתית, "ביטול עבודות הרכבת בפעם השנייה הוא בגדר סיכון חיי אדם, פגיעה בכלכלה וכפייה דתית".

בחודש אוגוסט נעצרו העבודות עקב לחץ שהפעיל חבר הכנסת גפני, לאחר היערכות של הקבלן המבצע והמשטרה להשלים את עבודתם במקום.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "עבודות הבטיחות שתוכננו במקטע חיבור מסילת 431, התקיימו כמתוכנן. ביום שישי, בתאריך 1.3.24 - תוכננה ובוצעה עבודת בטיחות מצילת חיים על מקטע גשר הרכבת מעל כביש מספר 1. צוותי העבודה פעלו בשטח, כולל כוחות משטרה שהגיעו לטובת סגירת הכביש במידת הצורך.

הצוותים ערכו סקר הנדסי על מנת להסיר את המפגע הבטיחותי, וביצעו עבודות לחיזוק החיבורים של מערכת היציקה המאוזנת והחזרתה למצבה הקודם. מטרת עבודות הסקר והחיזוק שבוצע היו מניעת מפגעי בטיחות ממשתמשי הדרך הנוסעים מתחת מהגשר שנמצא בבנייה. לטובת ביצוע הסקר והחיזוק שבוצע בשישי בערב לא נדרשה לבסוף סגירתו של הכביש. במוצאי שבת תתבצע הערכת מצב משותפת של גורמי המקצוע, הקבלן המבצע ורכבת ישראל לקביעת תוכנית עבודה להשלמתו של חיבור הגשר".