השר יואב גלנט
השר יואב גלנטצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, יואב גלנט, נשאל בישיבת הממשלה על ידי השר עמיחי שיקלי מדוע כינס בשבוע שעבר את מסיבת העיתונאים שבה הצהיר כי יסכים לקדם את חוק הגיוס רק בהסכמת כל מפלגות הקואליציה.

"כל חבריי למפלגת הליכוד בעד צה"ל חזק ומנצח. צה"ל צריך מאות ואלפי לוחמים כדי לנצח. אני מציע למי שנמצא במערכת הפוליטית להפסיק לתקוף אחד את השני וללמוד מהלוחמים", ענה גלנט.

הוא הוסיף "בין חברי הכנסת ושרי הממשלה יש אנשים שתוקפים את צה"ל. זה חמור בדרך קבע, על אחת כמה וכמה בשעת מלחמה. תפקידי הוא להגן על החיילים גם מהתקפות מבית".

"אני מצטער לאכזב חלק מהאנשים כאן, מקומי בליכוד ואני נשאר בליכוד", הצהיר השר.

את הישיבה ניהל שר המשפטים יריב לוין. ראש הממשלה בנימין נתניהו נעדר ממנה בשל "שפעת קלה".

הצהרת השר יואב גלנטבאדיבות כאן חדשות

במסיבת עיתונאים שכינס בשבוע שעבר אמר גלנט כי "האתגרים הביטחוניים הניצבים לפנינו מוכיחים - כולם חייבים לשאת בנטל. כל חלקי העם".

הוא דרש מהממשלה להגיע למתווה מוסכם לחוק הגיוס. "בשבועות האחרונים נפגשתי עם ראש הממשלה, עם יו"ר המחנה הממלכתי, עם גורמים מרכזיים בקואליציה וראשי המפלגות החרדיות. את שאמרתי להם, אגיד כאן הערב: ניתן וחשוב להגיע למתווה מוסכם לגיוס - גם של חלק הולך וגדל מהציבור החרדי, התורם כבר עכשיו למאמץ האזרחי".

"אני קורא לראש הממשלה, להוביל מהלך משותף עם כל סיעות הקואליציה, ולהגיע להסכמות הנדרשות בנושא חוק הגיוס. אני מקווה כי גם חלקים באופוזיציה יצטרפו למתווה שיגובש", סיכם.