יושב ראש הרשות הפלשתינית אבו־מאזן
יושב ראש הרשות הפלשתינית אבו־מאזןצילום: רויטרס, Brendan McDermid

הוועדה הפלסטינית האחראית על יישום החלטות מועצת הביטחון של האו"ם הודיעה על הכללת קבוצה חדשה של מתנחלים וארגוניהם ב'רשימת הטרור'.

בהודעה שפורסמה ע"י סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" נאמר, כי ההחלטה התקבלה "נוכח ההסלמה בטרור המתנחלים בישובים הפלסטיניים, המשך התקפותיהם על מסגד אל-אקצה וניצול ישראל את התוקפנות ברצועת עזה כדי לחזק את מגנון ההתנחלות הקולוניאליסטי באמצעות העברת מתנחלים באופן בלתי חוקי להתיישבות בשטחי מדינת פלסטין הכבושה".

הוועדה הפלסטינית הודיעה על החלטתה להעביר את רשימת "הטרוריסטים היהודיים וארגוניהם" למדינות אחרות כדי שאף הן יכלילו אותם ברשימת הטרור.

הוועדה הוקמה ב-2022 בצו של יו"ר הרשות הפלסטינית והיא הוסמכה לנהל רשימת טרור הכולל אישים וארגונים אם התקבל לפיו הם ביצעו, ניסו לבצע פעולת טרור או נטלו בה חלק כולל באמצעות מימון.

בראש הוועדה עומד התובע הכללי וחברים בה ראש ועדת המאבק בגדר (הביטחון) וההתנחלות, מנכ"לי משרדי החוץ, המשפטים, הפנים והאוצר, רשם החברות, מנהל יחידת המעקב הכלכלית, האחראי על הבקרה ברשות המוניטורית, מנכ"ל הבורסה, מנהל המשרד המרכזי הלאומי ‘אינטרפול פלסטין’, יו"ר רשות המקרקעין ונציגים של מנגנוני המודיעין הכללי והביטחון המסכל.