אריאל דנינו
אריאל דנינוצילום: באדיבות המצלם

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו פנה בבקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בלוד וביקש כי יורה על שחרורם של העצורים המנהליים אריאל דנינו ועמיצור בן יוסף זאת לאחר שבסוף השבוע שוחררו 40 עצורים מנהליים ערבים בשל "מצוקת מקום"

נשיאת בית המשפט הורתה למדינה להגיב לבקשה. קידר טען בפנייתו כי לא ייתכן שבשל מצוקת המקום ישוחררו רק עצורים ערבים ואילו עצורים יהודיים יוותרו כלואים.

בפנייה כתב, "בימים האחרונים פורסם כי לנוכח מצוקת אכלוס בשב"ס שוחררו עצירים מנהליים ערביים. לא ניתן לכחד כי הדבר מעביר צמרמורת וכעס משולבים זה וזה עת מדינת ישראל מצויה במלחמה, וביום בו יהודים נרצחים בשומרון, משתחררים עצורים, אשר כמותם גם הרוצח באירוע האחרון שהיו במשמורת בעבר ושוחרר. לא ניתן להעלות על הדעת כי 'מצוקת מקום' או 'מחווה' מוצדקת דווקא שמדובר בעצורים ערבים, אשר רף המסוכנות בעניינם אינו שווה ערך לאלו של היהודים, והמבקשים בתוכן, אם בכלל".

קידר ציין בבקשה את דבריו של מח"ט שומרון אשר אמר בראיון שהתפרסם לאחרונה כי ישנה ירידה באירועי אלימות במעורבות יהודים.

הוא סיכם, "בנסיבות אלו נראה כי נסיבות חדשות ומדאיגות אלו לפיהם בחרו דווקא לרוקן את בית הסוהר ממחבלים ערבים אינה החלטה סבירה ומניחה לצד את שיקולי המסוכנות לביטחון המדינה, ויש לבחון מחדש את עניינם של המבקשים כאן אשר מצויים ברף מסוכנות פחות יותר ולהורות על שחרורם".