זירת התקיפה בשער שכם
זירת התקיפה בשער שכםצילום: ערוץ 7

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד ערבי שתקף יהודים בירושלים לפני כשנה ממניע גזעני.

לפני שנה הותקפו ארבעה יהודים בסמוך לשער שכם בירושלים בידי ערבים. היהודים הגישו תלונה במשטרה על תקיפה ממניע גזעני אך זו הועברה לטיפול תביעות משטרה שאיננה מוסמכת להאשים במניע גזעני.

עו"ד חיים בלייכר, מנהל מחלקת נפגעי איבה של ארגון חוננו פנה במכתב למשטרה ודרש כי התיק יועבר לפרקליטת והתוקף הערבי יועמד לדין על תקיפה ממניע גזעני.

במכתבו תיאר בלייכר את התקיפה, "בתאריך 20.2.23 מרשי ושלושת חבריו מחוץ לשער שכם בעיר העתיקה בירושלים. מרשי וחבריו עשו את דרכם מתחנת הרכבת הקלה בשער שכם לכיוון הכותל. כאשר הגיעו לשער שכם, כמה ילדים בני מיעוטים החלו לצעוק, לבעוט ולירוק לעברם. כעבור רגעים הצטרפו למקום כ 10-15 נערים גדולים יותר, הקיפו את מרשיי והחלו להתאסף סביבם ולתקוף אותם. התוקפים ירקו על מרשי, בעטו לעברם והכו אותם. אחד התוקפים סטר למרשי בחוזקה על פניו. מרשיי זעקו לעזרה משוטרי מג"ב הסמוכים למקום, והללו הגיעו ועצרו אחד מן התוקפים", תיאר בלייכר.

לאחרונה הגישה הפרקליטות כאמור כתב אישום כנגד התוקף שנעצר בעבירה של תקיפה ממניע גזעני.

עו"ד בלייכר מסר, "אנו מברכים על הגשת כתב האישום בעבירות של תקיפה ממניע גזעני. יש למצות את הדין עד תום עם הפורעים האנטישמים ולשרש את התופעה של תקיפות אנטישמיות כנגד יהודים בבירה ובמדינת ישראל כולה. אנו יחד עם נפגעי העבירה נלווה את ההליך הפלילי בדרישה למיצוי הדין עם הפורע ולאחר מכן נפעל למצות עמו את הדין גם במשור האזרחי באמצעות תביעה נזיקית".