טקס לזכרו של הלוחם סמ"ר רואי אליאס ז"ל שנפל בעזהיוד צילומים-יהודה בן יתח

בפתיחת משחק כדורסל שהתקיים הערב באולם בגין באילת, במסגרת המחזור ה-18 בליגת ווינר סל בין הפועל אילת ומכבי תל אביב, התקיים טקס לזכרו של סמ"ר רואי אליאס (21) מצופר שבערבה התיכונה, לוחם בגדוד ההנדסה 603 שנפל ב-23 בדצמבר, בקרב בדרום רצועת עזה.

אליאס ז"ל היה ספורטאי וכדורסלן מצטיין, שחלם לחזור לעסוק בספורט בתום השירות הצבאי המשמעותי. הוא שיחק במחלקת הנוער של קבוצת אליצור יבנה, במשך שלוש עונות, ולמד באקדמיית הכדורסל בכפר הנוער עיינות. בשנת 2019 אף זכה בטורניר "הקלע של המדינה", מטעם מנהלת הליגה שהתקיים באילת, במהלך משחק של הקבוצה המקומית מול הפועל ירושלים.

בטקס שהתקיים ביזמת מנהלת ליגת העל בכדורסל ובשיתוף הפועל אילת, נשאה דברים לזכרו אחותו הקטנה הדר אליאס, בין השאר אמרה, "מוזר לי להיות כאן בלעדיך במשחק של מכבי תל אביב, הקבוצה שאתה כה אוהב, כשהצעיף שלך עליי. אני זוכרת שבשבילך כל משחק שלהם היה חשוב, ולא משנה כמה היה קשה להשיג כרטיס, היית הופך את העולם ומצליח בסוף".

היא הוסיפה, "היית שחקן ששאף להגיע הכי רחוק, התרגשת מכל אימון כמו בפעם הראשונה בה החזקת כדור. החלום שלך היה להמשיך לשחק לאחר השחרור מצה"ל, ואפילו התקשרת מעזה כדי לוודא שהצלחתי להשיג מינויים לעונה. אני מבטיחה שאמשיך להגיע למשחקים למענך ואנציח אותך בכל דרך אפשרית".

בהמשך הטקס הוענק לבני משפחת אליאס, על ידי ראש העיר אילת אלי לנקרי וראש מועצה אזורית הערבה התיכונה מאיר צור, קולאז' זיכרון עם צילומים של רואי ז"ל שצולמו במשחקי הכדורסל בהם השתתף, בצירוף המשפט המזוהה עימו: "כשהדרך קשה וכולם מאטים אני דוהר", כאות הוקרה בשם הליגה. בסיום הושר ההמנון.

בין המשתתפים הרבים בטקס המרגש- נציגי מנהלת ליגת ווינר סל, טל פנחס יו"ר הפועל אילת, יוסי לין-מנהל מחלקת הספורט במועצה אזורית הערבה התיכונה, ושחקני הפועל ערבה חבריו של אליאס ז"ל.