ח"כ ניסים ואטורי
ח"כ ניסים ואטוריצילום: ערוץ 7

סגן יושב ראש הכנסת, ח"כ ניסים ואטורי, דורש מהטכניון לבטל הליך משמעתי שנפתח נגד לוחם במילואים שהפגין בקמפוס נגד תומכי טרור.

ואטורי ציין כי מדובר בנתנאל סייגלר, סטודנט להנדסה וקמב"ץ בגולני, שביקש עם פרוץ המלחמה להרחיק סטודנטים שהביעו תמיכה במעשי חמאס ולאחר מכן אף ארגן הפגנה בעניין. בשל כך הוסיף ואטורי "בכוונת הטכניון להענישו בקנס של אלפי שקלים, נזיפה ואף הרחקה".

במכתב ששלח ואטורי לנשיא הטכניון הוא דרש לבטל את הדין המשמעתי נגד הסטודנט ואיים שככל שזה לא יבוטל ועדת החינוך של הכנסת תדון בעניין.

"ללשכתי הגיעה פניית ציבור מארגון זכויות האדם בצלמו וכן מסטודנט אשר פעל נגד תומכי טרור ונענש. נתנאל נחשף להסתה מצד חבריו לספסל הלימודים", פתח ואטורי את מכתבו.

הוא תיאר את פעילות הסטודנט, "בעקבות כך הוא עשה את מה שמוטל עליו ופנה לטכניון בבקשה להדיח את אותם תומכי טרור. ביחד איתו התאגדו 800 סטודנטים לקבוצות ווצטאפ במחאה נגד אותם תומכי טרור שהמשיכו ללמוד בטכניון. יצויין שגם משטרת ישראל עצרה מספר סטודנטים וחלקם אף שוחררו במסגרת עסקת החטופים".

עוד תיאר, "תוך כדי הוא גויס לשירות מילואים בתפקיד קמב"ץ בגולני על גבול הצפון. בזמן שהוא הגן על הגבול בצפון הוא גם דאג להגן על הבית וארגן ביום פתיחת שנת הלימודים הפגנה ביחד עם עוד מאה חמישים סטודנטים ובגיבוי מלא של אגודת הסטודנטים בטכניון במחאה נגד המשך הלימודים של אותם תומכי טרור בקמפוס".

"להפתעתו, תוך כדי שהוא בשירות מילואים פעיל, הוא מקבל למייל שלו הודעה על זימון לדין על כך שפגע בטכניון. בכוונת הטכניון להענישו בקנס של אלפי שקלים, נזיפה ואף הרחקה", הוסיף ואטורי במכתב.

הוא הסביר כי "מר נתנאל פנה אלי בבקשת עזרה וציין שבעוד אותם תומכי טרור ממשיכים בלימודים כרגיל הוא מועמד לדין ומאוים בקנס של אלפי שקלים, הרחקה. נזיפה, עבודות שירות ועוד".

"לא ייתכן שדווקא סטודנט שנלחם נגד תומכי טרור הוא ייענש ומי שתומך בטרור ימשיך בלימודים כרגיל. אני קורא לכם מידית לבטל את הזימון לדיון ולהחזירו לספסל הלימודים כרגיל ובנוסף להרחיק לצמיתות את כל תומכי הטרור", דרש ואטורי מנשיא הטכניון..

הוא הדגיש כי "ככל שדבר זה לא יקרה אנחנו לא נשב בחיבוק ידים ונפעל לכנס בדחיפות את וועדת החינוך של הכנסת והמועצה להשכלה גבוהה למנוע ממכם לפגוע במי שהגן על המדינה".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר, "במקום שהטכניון ירדפו תומכי טרור שמורידים שלטים של החטופים ומחזיקים ספרים של מיין קאמפף במעונות הם רודפים אחרי לוחמי מילואים שמגנים על הגבול וגם על הבית. אנחנו דורשים מהטכניון לחזור בהם לאלתר מכתב האישום. לנתנאל מגיע פרס לא עונש. ואנחנו נהיה לצידו עד שהוא ינצח. לצערי גם אחרי שסיפורו של מר סייגלר התפרסם בתקשורת המשכתם לרדוף אותו. אודה לתשובתך בהקדם האפשרי כדי שאוכל לכלכל את צעדי".

מהטכניון נמסר בתגובה: "מאז תחילת המלחמה מוביל הטכניון בין המוסדות האקדמיים בארץ בתמיכתו באלפי הסטודנטים משרתי המילואים ומעניק להם מעטפת תמיכה מקיפה הכוללת התאמות אקדמיות, סיוע כלכלי ומתן מענה רגשי. במקרים הבודדים בהם פרסמו סטודנטים ביטויי אהדה בחמאס ובאירועי ה-7 באוקטובר ננקטה יד קשה, הוגשו תלונות לבית הדין המשמעתי והסטודנטים הורחקו מהלימודים ומהקמפוס".

בטכניון הסבירו כי "במקרה המדובר פעל הסטודנט ביודעין ובמכוון בניגוד לנהלי הטכניון. הוא פנה למחלקת הבטחון בבקשה לקיום אירוע פומבי, במקביל לאירוע אחר שהתקיים באותה העת בקמפוס לכבוד פתיחת שנת הלימודים, ונענה בשלילה. הסטודנט התעלם מהאיסור ובחר בכל זאת לקיים את ההפגנה בה השתתפו כ-30 סטודנטים. מדובר בעבירת משמעת ועל כן הוגשה תלונה כנגדו לבית הדין המשמעתי המתבררת בימים אלה".

לסיום נמסר, "לנושא הפגנה אין קשר לאיסור קיומה, ולראיה, פעילות פומבית בנושא זהה אושרה והתקיימה שבועיים לאחר מכן. בתקופה רגישה זו ועל מנת להבטיח שגרת לימודים בקמפוס על כל הסטודנטים לכבד את הכללים ולשמור על הנהלים".