ח"כ צבי סוכות
ח"כ צבי סוכותצילום: דוברות

חברי ועדת חוץ וביטחון של הכנסת קיבלו הבוקר (שלישי) הזמנה לוועדת המשנה לענייני יו"ש, בה נכתב כי יו"ר הוועדה, ח"כ צבי סוכות, יקיים דיון על "פעילות אלימה ומתסיסה של 'אנרכיסטים' ביו"ש שמרכז חייהם אינו יו"ש".

יו"ר הוועדה ח"כ צבי סוכות מסר לקראת הדיון: "הגיע הזמן שהכנסת תדון בנושא החשוב הזה של אלימות אנרכיסטים מהשמאל שפוגעים ללא הרף במתיישבים הגיבורים".

"ההשתוללות הזאת של גורמים מהשמאל תיפסק, אנחנו נדרוש מגורמי המקצוע תשובות, והסברים מניחים את הדעת לדרך בה מערכת הביטחון מתכוונת להתמודד עם אלימות האנרכיסטים", הוסיף.

בשמאל רבים תקפו את סוכות על עת קיום הדיון. יו"ר מפלגת העבודה ח"כ מרב מיכאלי כתבה: "בניסיון לטשטש את חלקם באלימות והפשיעה הלאומנית הגואה, המתנחלים המקצועיים בכנסת ינסו להתקיף את פעילות ופעילי השלום שחושפים את האלימות והפשיעה הלאומנית הזאת".

"כל הצעקות 'תראו, ציפור שמאלנית אנרכיסטית!' לא יסתירו את העובדות: פעילות ופעילי שלום אמיצים מתעדים וחושפים את הטרור היהודי שמנסה להצית את השטח. פעילות ציונית חשובה מאין כמותה להגנה על מדינת ישראל מפני אלה שפועלים נגדה", הוסיפה.

הסופרת מגי אוצרי תקפה: "צבי סוכות ממשיך בפינתו הקבועה 'עולם ההפך'. והפעם: השמאלנים הם אלו שתוקפים את המתנחלים באיו"ש".

גולשים נוספים תקפו בחריפות את חבר הכנסת: "פסיכופת יהודי, מקומך בכלא", כתב אחד מהם. אחר הוסיף: "ממשלת הפאשיסטים בפעולה רודפת כל מי שמתנגד לה, למדיניותה ולהתנחבלויות". פעיל השמאל ג'ון בראון כתב: "זה עלי".

עוד מהתגובות החריגות שקיבל סוכות: "ניקית כבר את הדם מהידיים? רוצח", "מחבל, מטונף..חלאה", כתב אחר. "ועדה של יודונאצים תדון באלימות", כתב גולש אחר.