קובי פרץ
קובי פרץצילום: Flash 90

הזמר קובי פרץ התייחס לגירושו מבסיס בצפון וטען כי גורש מכיוון שתכנן לשיר "שישרף לכם הכפר".

בפוסט שפרסם היום (רביעי) כתב פרץ, "במשך חמישה חודשים מפרוץ המלחמה, קיבלתי על עצמי להופיע בהתנדבות מול חיילי צה"ל ולתרום לחיזוק רוח חיילינו היקרים".

"קיימתי עשרות הופעות, אולי יותר מכל זמר אחר בארץ, וקידשתי את שם השם ברבים בחלוקת תפילין לחיילים מכספים ותרומות שגייסתי למען מטרה זו מיהודים בארץ ובעולם. אני נותן את הלב והנשמה כדי לשמח את מי שעומדים על משמר ארצנו".

"למרות שאני חולה, נסעתי שלוש שעות עד למחנה ירדן שנמצא על גבול לבנון, בדרך תפס אותנו מטח טילים מטורף ובמשך דקות ארוכות מצאתי את עצמי משתטח על האדמה ומתפלל שרק לא אפגע. אני ממשיך עוד צפונה למרות האיומים והחשש הביטחוני בנסיעה עד לבסיס להופעה שהוזמנה על ידי צה"ל, ושנקבעה מראש לפני למעלה משבוע".

עוד תיאר: "לתדהמתי, כשאני על הבמה, מולי עשרות חיילים שרק מחכים שאתן להם רגעים של שמחה ולפתע פתאום מישהו כיבה את החשמל ואמר לי 'עוף מפה, אין לך אישור להופיע כאן'. הייתי בהלם, לא הבנתי מה קרה, אז אמרו לי, 'לא רוצים אותך פה כי אתה שר 'שיישרף לכם הכפר'".

"ניסיתי למחות ולהגיד - 'אתם אלו שהזמנתם אותי. נסעתי שעות בדרכים במיוחד, זה בכלל בהתנדבות, ההופעה תואמה ופורסמה מראש כבר לפני שבוע, למה אתם פוגעים בי ובחיילים ככה בבושת פנים?'".

"החיילים ניסו גם הם למחות נגד אותו מפקד אך אמרו לי: 'זו הוראה מלמעלה, אין לך אישור ותצא מכאן'. רק אותו מפקד חצוף וחוצפן שכח שהצבא הוא זה שהזמין אותי, אני לא מגיע לאף בסיס על דעת עצמי כמו שמציינים בערוצי תקשורת שמוציאים דברים מהקשרם".

"כעת אני בדרכי חזרה הביתה, בליבי צער כבד, ואני שואל את עצמי - למה? על זה שאני שר שעזה וכל המחבלים יימח שמם ימחו מעל האדמה? שאני מאחל למחות את זכר עמלק? על זה אני לא בסדר? תגידו, השתגענו?? ככה צה"ל רוצה לנצח? זו רוח הלחימה? מה מורשת הקרב שלנו - לרחם על גדולי האכזרים ולהתפלל לשלום ועלי של זית?".

פרץ הדגיש כי ימשיך להופיע בפני חיילים: "אחרי 150 יום מהאסון והטבח של העזתים, מסתבר עכשיו שאסור חס וחלילה לקלל אותם, כי חס וחלילה מה העולם יגיד. אז אני רוצה לומר - הבושה לא עליי, אלא על המדינה וגם על מפקדי צבא ההגנה לישראל, במיוחד על אותו מפקד עלוב וחצוף שמבייש את המדים... אתם אלו שמאפשרים את הרפיסות הזו מול אויבינו כאילו לא למדנו דבר מ-7 באוקטובר".