שף שלומי בן-שלום
שף שלומי בן-שלוםצילום: פרטי

שלומי בן שלום, השף של מסעדת "פלומינו", אחד המוכרים בירושלים, המוכר גם מהתוכנית 'שף מתחלף', הוקפץ למילואים בשבת שמחת תורה ה-7/10 .

המסעדה שלו היא אחת מהמסעדות האיטלקיות המוצלחות והעמוסות בעיר, שאלנו אותו על ההתמודדות בתקופה, על הגעגוע למטבח שלו, ועל הדיסוננס הגדול בין להיות לוחם על מדים לבין להיות שף של מסעדה.

איפה השבעה באוקטובר תפס אותך?

"באותה שבת הייתי בבית. כשהחלו האזעקות בירושלים לא הבנתי כל כך מה קורה. נכנסתי להתעדכן באינטרנט והבנתי את גודל האירוע. מיד דיברתי עם איתי המ"פ של הפלוגה שלי, הכנתי תיק ויצאתי לדרך".

מה היו התחושות שלך ברגע שהוקפצת?

"תחושות של בלבול והלם. נערכנו למוצאי שבת מאוד עמוס במסעדה ומדי המטבח התחלפו ברגע במדי הצבא. כשהגעתי לשטח הכינוס שבו התאספו החברים שלי לפלוגה הבנתי את גודל האירוע. כל אחד עזב בבית משהו. היינו אמנם עדיין מבולבלים מהמצב - אבל חדי מטרה וגיבוש".

"בסוף החברים שלי לצוות והפלוגה שלי עשו את ההבדל. לא יכולתי לבקש אנשים טובים יותר להתמודד יחד בתקופה כל כך ארוכה. גם ברגעים קשים החיבור שנוצר בינינו - חיזק אותנו".

איך המסעדה פעלה בלעדייך?

"גם בתקופה שיצאתי למילואים בעקבות המלחמה, המטבח תפקד ברמה גבוהה ובסטנדרטים הגבוהים ביותר. אלון וקובי, בעלי המסעדה, ביחד עם צוות המטבח המצוין שיש ב'פלומינו' עשו עבודה יוצאת מן הכלל ודאגו לכך שגם בימי המלחמה האוכל הטוב והמוכר של המסעדה יצא ברמתו הגבוהה ללא דופי. הביקורות יוצאות מן הכלל".

אחרי 144 ימים חזרת למסעדה. איך הרגשת?

"החזרה הייתה מרגשת ומיוחדת. חזרתי לעשות את מה שאני אוהב ובסופו של דבר אין כמו המטבח שלי שהוא כמו בית".

בן שלום מסכם ואומר כי "ההירתמות ללחימה , גם מההיבט הצבאי וגם מההיבט האזרחי היא דבר שאופייני רק לעם שלנו. אני גאה להיות שייך לעם כל כך מיוחד וכבר נרגש לפגוש את העם האדיר הזה במסעדה. אני מזמין אתכם ל'פלומינו' לאוכל טוב וחיבוק גדול".

מסעדת פלומינו קינג ג'ורג' 41