הרב  איזנטל בפאנל בכנס אסופות
הרב איזנטל בפאנל בכנס אסופותצילום: באדיבות המצלם

הרב אהרון איזנטל, מרבני ישיבת הגולן, שלחם במלחמת יום הכיפורים ביחד עם הרב חיים סבתו, התייחס בפאנל 'שיח רבנים ללוחמים ב'כנס אסופות' להמצב הביטחוני המורכב.

"חשבנו בישראל שנהיה שוויץ - המחשבה הזו התמוטטה. אנשים מבינים שזה לא קיים וצריכים לעמוד על שתי רגליים. הרגל האחת היא צבאית. יצטרכו להשקיע בכל האמצעים שיש בידנו כדי שאנחנו נוכל לנצח את הקמים עלינו לכלותינו, מאמץ אדיר שהחברה הישראלית נדרשת ותידרש אליו", פתח הרב איזנטל.

הוא הסביר כי "לא פחות מכך הוא החוסן הלאומי. אנחנו נדרש לחוסן לאומי עצום כדי לעמוד במשימה הזו. על הצד הצבאי יש דיון מי שותף, מה ישרת את החוסן הלאומי לאורך זמן, ולמי יש אורך נשימה, מי יוכל לכלכל את העם במזון רוחני על מנת שיעמוד במשימות הצפויות לו - לא מלחמת בזק אלא מלחמות ארוכות".

"לציבור הדתי לאומי יש את הכלים והכוחות להוביל את המהלך הרוחני הנדרש כדי שנוכל לעמוד במשימה. בתוך הציבור הגדול, שמתגלה בתפארתו בחמשת החודשים האחרונים ולא פחות מכך בני משפחותיהם, הנשים הילדים וההורים. אצלנו לא היו דיבורים כאלה לפני חמישים שנה. מה ששומעים מהגיבורות, משפשפים את העיניים ואומרים 'מי ילד לי את כל אלה'. קומות שנבנו בתוך בתי המדרשות על סוגיהם השונים, שבנו ציבור עוצמתי. עוצמות של רוח ואמונה אדירה בעם ישראל והקב"ה".

"אתם אלו שתצטרכו לשאת את המשא ואת הקריאה שתצא מתוך בתי המדרשות. לכן צריכים לעמול יומם ולילה על התורה. כל אחד ואחד אחראי תחת האלונקה, בבית המדרש או בשדה המערכה. אנחנו בשתי חזיתות ואנחנו ראשונים בשתי חזיתות, חלוצים לפני ה'", סיכם.