אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

באירוע יוצא דופן, מנהל בית ספר ביפן פוטר מתפקידו אחרי שנתפס גונב קפה ממכונת קפה בשירות עצמי. המנהל בן ה-59, ששמו לא פורסם, עבד בעיר טקסגו ביפן ופוטר לאחרונה לאחר שנתפס מרמה בקניית הקפה בחנות.

לפי הדיווח בJapan Today, עובד בחנות הבחין כי המנהל מוזג לעצמו כוס קפה גדולה בשירות עצמי, בעוד הוא שילם בקופה את המחיר הנמוך עבור קפה קטן. בעקבות המקרה, הוזעקה משטרה למקום ונבדקו מצלמות האבטחה.

לאחר שנמצא כי המנהל נהג לרמות בצורה דומה פעמיים בעבר, הוא עוכב לחקירה במשטרה. בחקירה, הודה המנהל כי הוא ניצל את האמון שניתן בחנות על מנת לשלם פחות על כוס הקפה שבע פעמים נוספות. הוא הסביר שבהתחלה זה קרה לו בטעות, אבל אחרי שראה שלא נתפס- הוא המשיך לרמות בכוונה גם בפעמים הבאות.

בעקבות ההודאה, המנה גם פוטר מתפקידו בעקבות "התנהגות לא נאותה" לעובד חינוך. המנהל בן ה-59 צפוי גם לאבד חלק מדמי הפרישה שלו, בסכום שמוערך בכ20 מיליון ין (כחצי מיליון שקל), בעקבות ההתנהלות שנחשבת לא מוסרית.

המקרה פורסם בהרחבה בכלי תקשורת ברחבי העולם, ובעוד חלק מן הגולשים טענו כי מדובר בעונש שמעביר מסר לתלמידי בית הספר, גולשים רבים ראו את העונש שקיבל המנהל כחמור מדי. חלק טענו כי לא ייתכן שהמורה ייקנס בעונש שחמור ביותר מפי אלף מהסכום שגנב, והיה מספיק לתת לו נזיפה או רק לפטר אותו. בכל מקרה, נראה כי גם בעולם הגלובלי שלנו, החשיבות שנותנים היפנים לכבוד ומוסר עדיין שונה באופן משמעותי משאר העולם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!