טעינת רכב חשמלי
טעינת רכב חשמליצילום: ISTOCK

תזכיר חוק מס נסועה פורסם אמש (חמישי) באתר החקיקה הממשלתי והוא נועד להסדיר תשלום של 15 אגורות לכל קילומטר נסועה ברכב חשמלי, החל משנת 2026.

הצעת החוק קובעת כי החל משנת 2026 יוטל מס של 15 ₪ לכל 100 ק"מ על רכבים אלה. חבות המס תיקבע בהתאם לבדיקה שתעשה במכון הרישוי בעת חידוש רישיון הרכב, גביית המס תתבצע על ידי רשות המסים.

"שיעור המס המוצע נמוך משיעור מס הבלו לק"מ הממוצע אותו משלמים רכבי בנזין או סולר, והוא משקף את היתרונות היחסיים של הרכב החשמלי", נכתב בתזכיר החוק.

המס צפוי להכניס לקופת המדינה 1.5 מיליארד שקל בשנת 2026, שיגיע בשנת 2028 ל-2.4 מיליארד שקלים. חישוב הנסועה יעשה על־פי דיווח לרשות הרישוי וסכום המס יעודכן בתחילת כל שנה. התשלום יהיה דו־חודשי והמס ישולם בתוך 45 יום מהודעת החיוב. לאחר 15 ימים מהמועד האחרון לתשלום יתווספו הפרשי הצמדה, כאשר בחלוף שלושה חודשים גם תוספת פיגור ובהמשך אף ריבית פיגורים.

"צעד זה מהווה כלי משמעותי בהתמודדות הממשלה עם החמרת הגודש בכבישים בישראל, שהנו מהגבוהים ב-OECD. מעבר לכורח התחבורתי, מס הנסועה הינו אחד מצעדי הממשלה העיקריים להתמודדות עם הגירעון הפיסקלי המבני שהוחמר בעקבות מלחמת ה-7.10. חיוניות חקיקת החוק הועצמה עוד יותר לאור הורדת דירוג אשראי ישראל והחשיבות בנקיטת צעדים שיגבירו את האמינות והיציבות הפיננסית של ישראל ושיתרמו להורדת היחס חוב-תוצר", נמסר.