זירת הפיגוע ליד חומשבאדיבות מועצה אזורית שומרון

בית החולים בילינסון עידכן הערב (מוצאי שבת) על פצועי פיגוע המטען אתמול בשומרון.

מבית החולים נמסר כי שני פצועים טופלו ושוחררו - הפצוע השלישי נותח במהלך הלילה, ומוגדר במצב בינוני.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון שוחח עם מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קיבל עדכון ממנו ומלוחמים בשטח, וכן מראשי ישיבת חומש. דגן הפנה אצבע מאשימה כלפי הרשות הפלסטינית המנסה לייצר 'דה עזתיזציה' של צפון השומרון וקרא לממשלה להפוך את השולחן, כלשונו.

עוד אמר דגן "הרשות הפלסטינית והחמאס רוצים להפוך את איזור צפון השומרון לדרום לבנון. הממשלה כולה ובראשה ראש הממשלה, שר הביטחון, הפיקוד הבכיר בצה"ל, הרמטכ"ל ואלוף פיקוד מרכז, חייבים להפוך את השולחן שוב באיזור צפון השומרון".

"אם לא תהיה פעולה נחושה המצב עלול להתהפך ולא רק בצפון השומרון, אלא מכאן לצאת לכל איזור המרכז השפלה והשרון כפי שהיה כבר מספר פעמים בעבר, אם בצפון השומרון מצב הדומה לרצועת עזה, הדבר הזה יביא גל טרור רצחני בכל הארץ, ברור לכולם שהמבחן של הממשלה והפיקוד הבכיר בצבא יהיה האם הופקו הלקחים מטבח השביעי באוקטובר, או שאנחנו עדיין שבויים בקונספציות השישה באוקטובר".

"בשם ההתיישבות בשומרון וכל עם ישראל מחבק את תלמידי ומשפחות ישיבת חומש השומרים על מדינת ישראל מחומש - ההר המשקיף לעבר תחנת הכוח בחדרה, נתניה ותל אביב, ולחיילי צה"ל השומרים מכאן על כל מדינת ישראל".