עקיבא נוביק ויוסי אליטוב
עקיבא נוביק ויוסי אליטובצילום: יח"צ וערוץ 7

עורך עיתון 'משפחה', יוסי אליטוב, הגיב לסערה שעוררו דבריו של הרב הראשי הרב יצחק יוסף שאמר שאם תחול חובת גיוס על בחורי ישיבה - "ניסע כולנו לחוץ לארץ".

בין היתר טען אליטוב כי מי שמעוררים את המתקפה כלפי הציבור החרדי - נמנים על הציונות הדתית.

"את החיצים המורעלים ביותר משגרים לעברנו אחינו חובשי כיפות הסרוגות. הם רק לא יורדים לסוף דעתנו. האחוזים הדרמטיים ביציאה בשאלה במגזר הדתי לאומי, העובדה שבאחוזים מרבית הצעירים והצעירות אצלם נוטשים את דרך התורה והמצוות, היא החסם הענק אצלנו משירות בצבא. אם נצטרך לבחור בין שירות צבאי לבין חיים של אמונה ושמירת מצוות, כל חרדי יעשה את הבחירה השנייה, ללא עוררין", טען אליטוב ברשת X.

הוא הוסיף וכתב: "עוד משהו שמבדיל בינינו לבין אחינו היקרים מבני הציונות הדתית. אצלנו המנהיגים הרוחניים הם הסמכות והם ההשראה. לא, הם לא ועדת קישוט ותפקידם הוא לא לייעץ לנו אלא להורות לנו את הדרך. דווקא בגלל שאנחנו מכבדים את התורה ומצוותיה, יש לנו יחס אמיתי ורציני של כבוד למנהיגים הרוחניים שלנו. ביום שיתחילו בציונות הדתית לקחת ברצינות את המנהיגים הרוחניים החשובים שלהם, תיפתח הדרך אצלם לתיקון הגדול שימנע את מגפת היציאה בשאלה שמשתוללת אצלם בבית".

העיתונאי עקיבא נוביק השיב לאליטוב: "אם היית מקשיב לרבותיך, יוסי היקר, ולא רק משתפך פה במליצות וקלישאות חלולות, היית לומד תורה ולא שורף את זמנך על טוויטר. רבותיך רואים בך פרחח שמתבטל מלימוד תורה בשביל לעשות כסף ולצבור כוח".

בהמשך פרסם ציוץ לנוסף בו כתב "עורך העיתון 'משפחה' יוסי אליטוב: אצלנו החרדים הרבנים הם לא ועדת קישוט כמו אצל הסרוגים. אנחנו באמת מקשיבים להם". בציוץ הביא נוביק מודעה בחתימת הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל שיצא בחריפות נגד קריאת העיתון שאליטוב עורך ואף ציין כי הוא "מסלף ומטשטש השקפת התורה".

המודעה בחתימת הרב אלישיב זצ"ל
המודעה בחתימת הרב אלישיב זצ"לצילום: מהטוויטר