צוריאל גביזון
צוריאל גביזוןצילום: חיים טויטו

בעודנו מתארגנים פה לשבת 252 השנתית שזכינו להפיק בשבת האחרונה. ב"ה, 50 רווקים ורווקות מילאו פה את כל המקומות, ודווקא מתוך הבירורים של המשתתפים, התגלו לי כל מיני נקודות שאני מרגיש צורך לפתוח רגע. שלשום מישהו שלח לי הודעה:

"סליחה, אתה יודע אם מישהי מהצפון נרשמה לשבת?"

בהתחלה, חשבתי שהוא בסך הכל מנסה לברר על טרמפ לכיוון. אויש, הייתי תמים.

"אני לא רואה מישהי, אבל אני רואה מישהו מהקריות שמגיע".

"הבנתי, אז זה לא עוזר לי. אני מחפש פוטנציאלית מאזור הצפון", הוא ענה.

טוב, אין לי איך לעזור לו. אבל רגע, מה הלך פה, הוא בעצם מחפש רק מישהי מהצפון?

"תגיד, בן כמה אתה?" לא התאפקתי.

"32"

אני חושב שבגיל כזה - המרחק הוא השיקול הכי צדדי בעולם. מילא היה בן 20, עם מלא הצעות בקנה - שיברור לו את המרחק. אבל בגיל מתקדם, לחפש דווקא מישהי שגרה בצפון... זה בכלל בכלל לא שיקול רציני. אבל הוא התעקש. קשה לו לנסוע מעל שעה לדייט. הוא לא רוצה לבזבז זמן מיותר, ולכן הוא רוצה להתמקד כרגע רק על הצעות מהצפון.

עכשיו, חברים, אני רוצה להבהיר משהו. מקום גיאוגרפי? לא שיקול בכלל. זה משהו שהוא לא משקף כלום, זה משהו שיכול להשתנות בקלות, ובכלל - בגלל שיקול של נוחות רגעית - לא מקבלים החלטות של חיים שלמים. תחשבו שיש מישהו שמתעקש לפגוש בנות שמידת הנעליים שלהן היא רק 38-40. מה הייתם חושבים על אדם כזה? מוזר, נכון? מבחינתי זה בדיוק אותו הדבר.

מישהו שמתעקש לא להיפגש עם מישהי רק בגלל שהיא רחוקה יותר משעה, פשוט לא מבין את מהות הזוגיות. להפיל הצעה על דבר כזה? וועלנה. איזה מזל שלא פסלתי את אשתי על הדבר הזה.. היא היתה גרה בבאר שבע, ואני ליד מודיעין שעה נסיעה. כל פעם, ועשיתי את זה, כמו גדול. והיום? כשאני רואה את המשפחה שבניתי... איזה מזל שלא פסלתי. אמא'לה.

אז חברים, יש מספיק דברים לפסול עליהם. לא על מרחק.

להצטרפות