בנק לאומי
בנק לאומיצילום: דוברות

בנק לאומי חסם היום (שני) את חשבונות עמותת סיוע 48 של מפלגת רע"ם. החסימה וכתב ההגנה של בנק לאומי פורסמו לראשונה על ידי אתר "הקול היהודי".

לפני כחודש, דווח כי עמותת "סיוע 48", הזרוע החברתית של התנועה האסלאמית - שמפלגת רע"ם היא הזרוע הפוליטית שלה - העבירה סכומי עתק לעמותת חמאס בטורקיה.

על פי הדיווח בשנת 2021 בלבד העבירה "סיוע 48" קרוב ל-400 אלף שקלים לעמותת "ח'יר אומה". לפני שנה פנה רשם העמותות ל"סיוע 48" וביקש הבהרות בנוגע להעברות כספיות בסך מיליוני שקלים לגופים מחוץ לישראל. העמותה הראשונה שרשם העמותות ביקש על אודותיה הבהרות היא עמותת "'ח'יר אומה' – אשר פעילותה בדרום טורקיה".

רשם העמותות ביקש להבין כיצד העברות כספים אלו מקדמות את מטרות העמותה, הבהרות כי העברות אלה מתיישבות עם מנהל תקין ופירוט אמצעי פיקוח בהם נוקטת "סיוע 48" לשם פיקוח על השימוש בכספים המועברים ושל המטרות המקודמות באמצעותם.

מה שרשם העמותות לא ידע הוא כי שב"כ קבע כי העמותה הטורקית היא לא פחות מאשר עמותה השייכת לארגון הטרור הרצחני חמאס.

בעבר נחשף כי אנשי מפלגת רע"ם באמצעות "סיוע 48" שיתפו פעולה עם חמישה ארגוני טרור ברצועת עזה וביו"ש.

מעמותת "סיוע 48" נמסר בתגובה: "ככל הנראה העיתונות מחליטה להוציא עמותות מחוץ לחוק ללא ידיעת משרד הביטחון. ככל שידוע לנו, ועל פי בדיקות מתמידות שאנחנו מבצעים, עמותת 'חיר אומה' איננה עמותה מוכרזת מטעם משרד הביטחון. ההעברות נעשו בהתאם לחוק ולכללים באישור הרשויות והבנק. העמותה פעלה וממשיכה לפעול אך ורק לטובת הנזקקים ולפי החוק. ממשיכים בהענשת רע"ם ובמי שקשור אליה בשל עמדותיה הפוליטיות".