מודעה באתר "עזה ווילג'"
מודעה באתר "עזה ווילג'"צילום: דוברות

בציון מעל ל- 150 ימי מלחמה אינטנסיביים, בהם נמצאים 134 חטופים ישראלים בשבי חמאס ובעוד מדינת ישראל תוקפת בעוצמה בעזה, נראה כי הנרטיב בזירה הבינלאומית השתנה.

צעירים רבים מכל העולם מביעים תמיכה עיוורת בארגון הטרור, וזאת כמובן, מבלי להכיר, או בהתעלמות מוחלטת מהעובדה ש-3,000 רוצחים חדרו לישראל בכדי לאנוס, לרצוח ולשרוף בתים על יושביהם.

בעקבות הירידה בתמיכה בישראל והעלייה החדה באירועי האנטישמיות בעולם, עליה של 235% על רקע המלחמה, קמה לה יוזמה הסברתית חדשה וראשונה מסוגה.

מודעה באתר "עזה ווילג'"
מודעה באתר "עזה ווילג'"צילום: דוברות

רן עובדיה, יזם, ובעלי סוכנות הקריאייטיב פיבוט 2.0 (PIVOT2.0) הציע זווית נוספת להציג לעולם את הזוועות, דרך הנדל"ן.

יחד עם איש היח"צ רן עוזר ובתמיכת משרד התפוצות והמלחמה באנטישמיות, הם יצרו פרויקט הסברה ראשון מסוגו, שמטרתו לעורר שוב תמיכה בישראל בזירה הבינלאומית.

במסגרת הפרויקט, שקהל היעד שלו הוא צעירים מרחבי העולם, מוצגות מודעות אטרקטיביות ברשתות החברתיות לרכישת נדל"ן להשקעה ב- GAZA VILLGE. התיאורים של המקום הם אמיתיים לחלוטין, מדובר על מקום פסטורלי ויפה במזרח התיכון שמעל ל-200 משפחות כבר התאהבו בו.

כנוחתים בעמוד הבית של האתר, מגלים בתים יפים במחירים מפתים להשקעה. אלא שברגע שלוחצים על קישור לקבלת פרטים, מועברים לעמוד שמציג את הבית, אבל לא מהזווית הנדל"נית. בעמודים הפנימיים, נחשפים הגולשים לזוועות שהתחוללו באותם בתים וזאת באמצעות צילומים של הבתים השרופים ועדויות של בני המשפחה שנותרו לספר את סיפורו של כל בית ושל כל משפחה שהתפרקה, נחטפה או נרצחה באכזריות.

בית משפחת קורן, לפני ואחרי הטבח
בית משפחת קורן, לפני ואחרי הטבחצילום: זוהר שפק

תהליך העבודה על הפרויקט היה מורכב ודרש אישורים ושיתוף פעולה של משפחות מכפר עזה. התהליך המשיך למסע צילומים בקיבוץ ביחד עם תושב המקום זוהר שפק ואנשי צוות נוספים. על סמך הצילומים המטלטלים הוקם האתר הייעודי אשר נועד כאמור למשוך צעירים מכל העולם להיכנס אליו ולהיחשף למראות הקשים ולזוועות אותם ביצעו מחבלי חמאס.

הסיפורים והמראות של הבתים שניזוקו ונחרבו אינם קלים. רן עובדיה מסביר כי מטרת הקמפיין היא לזעזע את העולם ולעורר את המודעות לטבח הנורא שביצעו מחבלי חמאס.

"אנחנו רואים בהודעות שאנחנו מקבלים ברשתות החברתיות מקהל של צעירים בחו"ל, שהם לא היו מודעים לכל מה שהתרחש ב-7.10. הם ראו עד כה רק את הזווית של הצד השני. חשוב שכל מי שיש לו עוקבים מחו"ל ברשתות החברתיות, יעלה מודעה עם קישור לאתר כדי לעורר את המודעות לטבח של ה- 7.10".

בית משפחת גולדשטיין, לפני ואחרי הטבח
בית משפחת גולדשטיין, לפני ואחרי הטבחצילום: רן עובדיה ובאדיבות המשפחה

קרין פרץ, ראש תחום בכיר זירה ציבורית, שהובילה את הפרויקט מטעם משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות ביחד עם רון ברומר, ראש אגף בכיר ליוזמות ולמלחמה באנטישמיות במשרד התפוצות, מסרה: "משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות העניק תמיכה כספית לכ- 100 מיזמים אזרחיים הפועלים בזירת התודעה החל מה-7 באוקטובר. זו פעם ראשונה שמשרד ממשלתי מעניק תמיכות בזמן כל כך קצר לגורמים אזרחיים. מדובר בחברות ויזמים שעשו ועושים פעילויות נרחבות בהתנדבות ואף הזניחו את פעילותם העסקית לשם כך. המענק נועד לאפשר להם להמשיך בפעילות חשובה זו ולחזק את הלגיטימציה של ישראל להמשיך לפעול".

מאחורי הזוועות שהתרחשו בכפר עזה, עומדים מספרים שקשה להתעלם מהם: 79 אזרחים שנרצחו, 19 ילדים ותינוקות שנשרפו למוות, 18 אזרחים שנחטפו לעזה, 288 אזרחים נפצעו בדרגות שונות ו-140 בתים ניזוקו משמעותית, חלקם אף הוצתו ונשרפו לגמרי.