יונתן פולארד
יונתן פולארדצילום: ערוץ 7

ג'ונתן פולארד, שנעצר על ידי ה-FBI בגין ריגול למען לישראל, ושוחרר מהכלא לאחר 35 שנים, התייחס לראשונה לאפשרות שייקח חלק בחיים הציבוריים.

"אחרי ה־7 באוקטובר הבנתי שמשהו חייב להשתנות במדינה ושאני רוצה להיות חלק מהשינוי הזה - אני שוקל ברצינות להיכנס לפוליטיקה. אני מתייחס לפוליטיקה כאל שליחות. אין לי אינטרס אישי - כל מה שמעניין אותי זה ארץ ישראל ועם ישראל. זה הכול", אמר בריאיון ל-103FM.

הוא העלה רעיון מקורי כיצד תמצא הממשלה איזון בין החזרת החטופים למיגור חמאס. "בכלא האמריקני עברתי חקירות שהפכו אותי לאדם נכה, בלי יכולת פיזית לתפקד. למה? כי רצו ממני מידע. אני חושב על החטופים בעזה היום ומבין שחמאס לא רוצה להוציא מהם מידע סודי, אלא הוא רוצה להרעיל אותנו, להשתמש באהבתנו אליהם - כנשק נגדנו".

"לכן, האתגר הגדול של הממשלה הוא למצוא את האיזון הנכון בין החזרת החטופים הביתה לבין השמירה על ביטחונם של 8 מיליון אזרחים שחיים היום בישראל. זו החלטה קשה מאוד. אני חושב שהממשלה צריכה לתת למשפחות החטופים להיות חלק מהמערך הפנימי של המבצע, ממש שיהיו שותפים למבצע, שיראו מה באמת קורה בפועל", הוסיף פולארד.

הוא שיתף באכזבתו הגדולה, כאשר סיפר על היחס שקיבל מהפוליטיקאים הישראלים בשנים שבהם היה בכלא האמריקני. "שיקרו לי, בגדו בי, התייחסו אליי כאילו הייתי צריך למות בכלא. אני חושב שהם רצו שאני אמות שם. גם היום, חלק מהם יוצאים נגדי".