אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

פול אלכסנדר, שחי ב-72 השנים האחרונות בתוך ריאת ברזל, נפטר היום.

פול חלה בגיל 6 בפוליו ובעקבות סיבוך רפואי גופו הפך למשותק מהצוואר ומטה. מאז, ב72 השנים האחרונות, פול נאלץ לחיות בתוך "ריאת ברזל" מכונה שמסייעת לו לנשום לאחר שהוא הפסיק לנשום באופן עצמוני.

על אף שבשנים האחרונות פותחו מכונות הנשמה מודרניות, פול העדיף להישאר בריאת הברזל הישנה שלו למשך למעלה משבעה עשורים. עם השנים, פול אף שבר שיא גינס בתור האיש שחי הכי הרבה שנים בתוך ריאת ברזל, שיא שככל הנראה יישאר שלו לעד.

רק לאחרונה פול פתח לראשונה חשבון טיקטוק בו הוא מספר את הסיפור שלו ומסביר על המצב הרפואי הייחודי אליו נקלע. פול סיפר כי למרות המצב שלו, במהלך השנים הוא הספיק ללמוד משפטים, לעבוד כעורך דין במשך 30 שנה ואף לכתוב ספר.

בראיון לגארדיאן, סיפר פול כי לאחר שסיים את הלימודים בתיכון הוא פגש בנערה בשם קלייר שהייתה לדבריו "אהבת חייו". השניים פיתחו מערכת יחסים ופול אף הציע לה נישואין והשניים התארסו. לרוע המזל, אימה של קלייר נחרדה מהרעיון ואסרה על ביתה להתחתן עם פול.

חודשיים לפני שנפטר, פול אמר בסרטון כי "יש לי מטרות וחלומות לעשות עוד דברים לפני שאני הולך למקום אחר". בגיל 78, לאחר שהפך הפך לסמל ליכולת להגיע להישגים למרות הכל, פול נפטר כשהוא בתוך ריאת הברזל שלו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!