היישוב נריה בבנימין ממשיך להתרחב ולקלוט תושבים חדשים וחברת הרי זהב בונה ביישוב 168 יחידות דיור לטובת מי שמבקשים חיי קהילה תוססים לצד אווירה תורנית.

מיכל גוטמן, מנהלת תחום נוער ותרבות ביישוב, מספרת: "היישוב מונה 420 משפחות והוא גדל מאוד בשנים האחרונות. האנשים נחמדים אחד לשני, יש מעטפת מאוד טובה גם בשמחות ברוך השם וגם במצבים אחרים. הקהילה נרתמת תמיד ויש הרגשה שעוטפים אותך".

"יש כאן חיי חברה מדהימים", היא מוסיפה. "מופעים לילדים, רכזי נוער שנותנים את הנשמה וחדרי נוער עם פעילויות כל השבוע וכמובן בסופי שבוע כשהנוער מגיע מהישיבות ומהאולפנות. זאת לצד פעילויות מגוונות למבוגרים כמו ערבי נשים, גברים וזוגות".

גם ביהודה ושומרון לא מוותרים על איכות חיים! בואו להכיר את הרי זהב בנריה

איכות חיים בבנימין. הרי זהב בנריה
איכות חיים בבנימין. הרי זהב בנריהצילום: יח"צ

היישוב נריה נמצא במרכז הארץ והתושבים נהנים עם מוסדות תורניים לכל גיל, ופתרונות לכל צורך במהלך היום. "אנחנו היישוב הגדול בגוש דולב-טלמונים. מבחינת המיקום אנחנו מרכזיים, כך שהרבה שירותים מתנקזים אלינו ולדוגמה פועלות אצלנו מרפאות של מכבי ולאומית", מציינת גוטמן.

לדבריה, "במרכז המסחרי שלנו יש חנות סטוק גדולה, חנות טמבור ענקית ומכולת שמגיעים אליה מכל היישובים. פועלת ביישוב פיצריה שעושה משלוחים לכל האזור. יש גם מוסדות חינוך מגוונים ותורניים לכולם".

רעות נחום, תושבת נריה, עובדת בחברת הרי זהב המשווקת את שלב ב' של היישוב. "תראו איפה אנחנו נמצאים, הטבע מסביבנו, הכל שופע, וכל זאת 20 דקות ממודיעין. המיקום הזה הוא מצוין ומנצח. מצד אחד קרוב למרכז, 45 דקות מתל אביב, 45 דקות מירושלים. מצד שני, כל היישוב מוקף בטבע הזה, כל הזמן, ירוק כל השנה".

רוצים גם ליהנות מאיכות חיים בהתיישבות? לחצו כאן

אביב וייס, תושב נריה מספר, "הגענו לפני שנה וחצי לישוב המקסים. אנחנו נהנים פה מכל רגע. מדובר במקום קהילתי, חם, תומך, תורני, איכותי וערכי. יש כאן קהילה של אנשים מכל מיני סוגים מגוונים - וכולם תורניים. יש מוסדות חינוך מעולים, שיעורי תורה, חברותות, אווירה טובה של לימוד, דיבוק חברים ורצון לעבוד את השם בשמחה".

בתקופת המלחמה משפחות היישוב הרגישו את החיבוק הקהילתי, החם והתומך. "בזמן המלחמה לא הייתי בבית", משתף וייס. "היה מאוד קשה ואשתי הייתה כאן לבד עם הילדים שבועות ארוכים במשך שלושה חודשים ברצף. זכינו לקהילה נפלאה, עטפו את המשפחה מכל הכיוונים עזרה לשבת, לארוחות, ערבי פינוק לנשות המילואימניקים, בפעילויות למען הילדים".

גוטמן מוסיפה כי "בזמן המלחמה ראינו את הקהילה נרתמת, מתאספת היחד סביב המשפחות המגויסות, הנשים והילדים שהיו פה. המשפחות קיבלו תמיכה, החל מניקיון, עזרה עם ילדים, עזרה בתחזוקה של הבית, ועד כביסות וארוחות. ארבעה חודשים לתוך המלחמה עדיין הצענו פה ארוחות בכל שבת לנשים שקשה להן להתארגן, שקשה להן לבד".

בנריה מתרגשים לקראת התרחבות היישוב והצטרפות השכנים החדשים. "אני מזמין אתכם, כל מי שחפצה נפשו בישוב תורני, איכותי וערכי להגיע אלינו לנריה. זה המקום הנכון", אומר אביב וייס.

מיכל גוטמן מוסיפה כי "מעבר לזה שיפה פה, זו זכות גדולה לגור כאן בישוב, באזור מערב בניימין, לחזק את האחיזה שלנו בארץ, לחזק את העמידה שלנו דווקא בתקופה הזאת. אני מזמינה את כולכם לבוא להתרשם, לקחת חלק במפעל המטורף הזה".

"הרי זהב לקחה חלק פעיל בהתפתחות והתקדמות של היישוב", מסכמת רעות נחום. "בנינו, אכלסנו ושיווקנו את שלב א' ועכשיו אנחנו בעיצומו של שיווק שלב ב'. יש בו מגוון דירות למגוון רחב של משפחות, בדגמים שונים ובמחירים שונים. אנחנו מציעים לכם לבוא ולראות. איכות חיים זו כבר לא מילה גסה בציבור התורני".

רוצים גם ליהנות מאיכות חיים בהתיישבות? לחצו כאן