רנ"ג אורי מויאל
רנ"ג אורי מויאלצילום: באדיבות המשפחה

מאות בני אדם ליוו בצהריים (שישי) למנוחות בבית העלמין הצבאי בדימונה את רב-נגד אורי מויאל, איש הקבע שנרצח בפיגוע בסניף ארומה בתחנת הדלק בבית קמה.

רעייתו ענבל ספדה לו מעל קברו: "בתוך כל הבלאגן שיש בראש, בתוך ים הכאב, בתוך כל חוסר האמון, יש רק עובדה אחת ברורה - חשוך היום בעולם. האור שבא ממך והאיר למשפחה, לחברים שלך, לחיילים שכל כך אהבת, האור הזה שבא מחיוך שפותח את כל הלבבות, האור הזה הלך והשאיר אותנו בחושך".

"ברגע אחד מחבל ארור ריסק לכולנו את הלבבות, אך לא מפתיע שגם ברגעים האחרונים של חייך היית גיבור", הוסיפה האלמנה, "כך היית וכך תישאר. אני לא מצליחה לתאר את החיים בלעדיך. היית המרכז של חיינו, איך אפשר בכלל לנסות לדמיין את החור הזה שנפער בכולנו? חור שלעולם לא יצליח להתמלא שוב. אני פשוט לא מצליחה לעכל את האסון הנורא הזה. אורי שלי, גדלתי איתך, כל החיים שלי היו איתך, אי אפשר לתאר להיות בלעדיך. הלב שלי שבור לרסיסים, ואין באמת נחמה. אני כואבת כל כך ושבורה כל כך, וכבר כל כך מתגעגעת אליך. שמור על כולנו מלמעלה, ושלח לנו סימן נחמה. לעולם תישאר הגיבור שלנו. חשוך פה עכשיו לכולנו. אור גדול הלך".

בנו לידור ספד לו: "אני לא חושב שיש מילים שיכולות לתאר את מה שאני באמת מרגיש. האבא הזה שתמיד היה כל מה שצריך, בחיים לא אמר לי לא. כל מה שביקשתי הוא הביא לי. אבא אני אוהב אותך מאוד, תמיד תהיה בלב שלי".

הבת ספיר הוסיפה: "אבא שלי, אתמול השמיים נפלו. אבא, איך מדברים עליך בלשון עבר, איך נפרדים מאדם שהיה כל עולמי. תודה על הזכות להיות הבת שלך, תודה על הערכים, על האהבה והנתינה. בלית ברירה אני נפרדת ממך, גיבור ישראל. גיבור שלי. אני אוהבת אותך אבא שלי, תמיד".

כשהמחבל בן ה- 22 תקף אותו מאחור ודקר את גרונו ובטנו, הוא הפגין גבורה אדירה והצליח להשליך אותו על הריצפה. כשהוא מדמם ובמצב אנוש חיסל אותו והציל חיים רבים.

ב-2021 הוא שימש כמנהל עבודת טנ"א (טכנולוגיה ואחזקה) בא"ח נח"ל וזכה בפרס מפעל חיים מראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

כשעתיים אחרי הפיגוע כוחות משטרה פשטו על ביתו של המחבל, שנולד לאם תושבת העיר ולאב מרצועת עזה. הוא גדל ברצועה עד גיל 18, ובארבע השנים האחרונות, כאמור, עבר לישראל ואף קיבל תעודת זהות כחולה.