יעקב שוואקי
יעקב שוואקיצילום: Shmulie Grossbaum

ימים ספורים לפני פורים יעקב שוואקי מוציא את אלבומו החדש 'גוף ונשמה', ומשחרר מתוכו סינגל קצבי ואנרגטי בשם 'גלגלים'.

השיר מדבר על המציאות המורכבת שכולנו חיים בה בחודשים האחרונים, התחושה שכל מה שהכרנו משתנה אבל אנחנו יהודים ומאמינים שה' הוא האלוקים. את השיר כתבה מרים ישראלי והלחין איצי וולדנר - הצמד שחתום על רבים מהלהיטים הגדולים ביותר של שוואקי, כשעל ההפקה המוזיקלית רביד קשתי.

האלבום 'גוף ונשמה' הוא אלבום EP הכולל שישה שירים במגוון סגנונות רחב, בתוכם גם דואטים מסקרנים עם שלומי שבת וזאנוויל ויינברגר וכן את השיר United We Stand שנכתב בעקבות המלחמה. מדובר באלבום ראשון מתוך ארבעה אלבומים שיראו אור בשנה הקרובה בהפקתו של דוד פדידה. שיר הנושא של האלבום 'גוף ונשמה' יצא לפני מספר שבועות בליווי קליפ מיוחד, והוא עסק בנקודה הפנימית והמכנה המשותף של כל יהודי שהיא אמירת "שמע ישראל".

"מאז חג שמחת תורה הרגישו מליוני יהודים בארץ ובעולם שהקרקע נשמטה להם מתחת לרגליים. בקליפ ניתן לראות בעיניהם את הכאב האינסופי, אבל יש רק דבר אחד שהוא הבסיס, האי של השפיות של כל יהודי בכל מצב שהוא נמצא, בכל הזמנים ובמיוחד בחודשים האחרונים. היד על העיניים ואמירת שמע ישראל. 'כמו ילד הולך לאיבוד חזרתי אליך'".

"המטרה של 'גוף ונשמה' היא לוודא שאין ילד יהודי בכל רחבי העולם שלא ידע להגיד 'שמע ישראל'", סיפר שוואקי. "זה הרעיון שאיתו יצאנו לפרויקט הזה, והתקופה הקשה שעם ישראל עובר כעת רק חיזקה את החשיבות של המסר הזה".