נשיא המדינה יצחק הרצוג, ביקר היום (שני) במכינת "בני דוד" בעלי ששכלה 18 מבוגריה שנפלו במהלך המלחמה.

במסגרת ביקורו, פגש הנשיא בכ-300 מתלמידי המכינה הקדם צבאית ושוחח איתם על מתקפת הטרור בשבעה באוקטובר, על המלחמה שנכפתה בעקבותיה ועל האתגרים הצפויים לתלמידי המכינה כמי שעומדים בפניי גיוס לצה"ל.

נשיא המדינה פנה אל תלמידי המכינה ואמר: "אסור לנו, בשום אופן לחזור לימים שקדמו לשבת השחורה. אסור לנו לשוב למילים המשתלחות, לשנאה ולפילוג. אם יש משהו שנוכל להישבע בו לזכרם של הנופלים הוא שמותם לא היה לשווא. שנהיה ראויים שלא ניתן לעצמנו להידרדר שוב אל תהום של שנאת החינם".

"כמי שפוגש את כל חלקי העם במערכה הקשה אני מבקש לחזק מכאן בשם העם כולו את החיילים והמפקדים - שגם הלילה פעלו ועדיין פועלים בשעה זו, בעוז רוח בשיפא ובעוד אינספור זירות בדרום, בצפון ובאיו"ש", הוסיף הנשיא.

"אני סומך על צה"ל ומפקדיו, מאחרון החיילים ועד ראש המטה הכללי של צה"ל. אנו מאמינים בכל ליבנו שאותם מפקדים ולוחמים שכבר למעלה מחמישה חודשים עומדים "על משמר ארצנו וערי אלוהינו" ומוקדשים כל-כולם לניצחון במערכה – אני מאמין שהם מקבלים החלטות שקולות, אחראיות ומקצועיות", הדגיש הרצוג.

לדבריו, "האתגרים מולם אנו עומדים לא קטנו, למרות חודשי הלחימה הארוכים והמחיר הכבד, עדיין לא השבנו את אחינו ואחיותנו החטופים הביתה, עדיין לא ייבשנו את ביצת הטרור, עדיין לא חלפה סכנת ירי טילים מעזה. ללא אחדות ושיח מחבר אנחנו עלולים לפגוע בניצחון. כל ההקרבה והמסירות לא יספיקו אם לא נגלה אחדות - לא אחידות, אלא אחדות".

במהלך ביקורו, קיים הנשיא מפגש עם משפחות שכולות מהיישוב עלי. במפגש ביקש נשיא המדינה לחזק את ידיהן של המשפחות השכולות ולהדהד את מורשת הנופלים, שהקריבו חייהם למען המדינה.