השר איתמר בן גביר: דין שבתאי כדין הרמטכ"לערוץ הכנסת

השר לביטחון לאומי, יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, איתמר בן גביר פתח את ישיבת סיעתו בכנסת בהתייחסות למחלוקת הנוגעת לסבב המינויים בצה"ל במהלך המלחמה.

"‏לצערי, יש מי שמנסה לתקוע מקלות בגלגלים, יש מי שמנסה ליצור טריז, ואפילו לדאוג שאזרחי ישראל יחזירו נשק. הבוקר התבשרתי על עוד עתירה של מירב מיכאלי לבית המשפט העליון בנושא הזה. אבל מה שמדהים זה לא מירב מיכאלי, זה היועצת המשפטית לממשלה, שבמקום לזרוק את העתירות האלה, לדחות אותם על הסף - היא ממשיכה לגרור רגליים ועושה רושם שהיא דווקא מרוצה שיש עתירות נגד איתמר בן גביר", פתח בן גביר.

"פשוט היה מדהים לראות איך היא ואנשיה של היועצת מגבים את המינויים של הרמטכ"ל אבל הנחו את המפכ"ל באותה נשימה שלא לעשות מינויים. אני עומד על דברים שאני כל הזמן אומר לה: לא יכול להיות שתהייה כאן איפה ואיפה. לדעתי המדיניות הזו של היועצת המשפטית לממשלה נובעת משתי סיבות: אחת, המפכ"ל לא מהקבוצה שלה, לא מהמליאה שלהם, הוא לא היה בסיירת מטכ"ל, הוא לא הגיע מהמקום הנכון, קוראים לו שבתאי וכנראה שזה לא באותה דרגה מבחינתם ולא באותו יחס ואופן כמו ראש שב"כ ורמטכ"ל", הוסיף.

"הסיבה השניה חמורה לא פחות, הם לא רוצים, הם מנסים לעשות הכל כדי שאני לא אמנה את ראש אגף החקירות הבא במשטרה. אני חושב שהתנהלות הזו היא בעייתית", דברי בן גביר.

הוא דרש מראש הממשלה להתערב בנושא. "אני שחושב שראש שהממשלה צריך לקרוא ליועצת, להבהיר לה את המצב, להבהיר בצורה ברורה - דין שבתאי כדין הרמטכ"ל, כדין ראש השב"כ, דין המשטרה כדין השב"כ. המשטרה שלנו, התגלתה בגבורה ב-7/10. לא יכול להיות מצב שיפגעו במשטרה שלנו".