יצחק צייגר הי"ד
יצחק צייגר הי"דצילום: באדיבות המשפחה

יצחק צייגר הי"ד נרצח על קידוש השם ביום חמישי כ' אדר א' תשפ"ד בפיגוע בתחנת הדלק בישוב עלי, המחבל הפתיע את יצחק כשירד לתדלק, אך יצחק הספיק לשלוף את נשקו, אך לא הספיק להשיב אש.

יצחק היה איש חסד שכולם הכירו, התנדב בכל ארגון חסד שהיה אפשר, זק"א, איחוד הצלה, כיבוי אש, משטרה, ידידים, תנועת עזרא, וזה חוץ מהחסדים השוטפים שהיה עושה על הדרך מידי יום.

לחצו כאן להמשך העשייה של יצחק צייגר הי"ד

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א ספד, "הלב נשבר. מתנדבים שהגיעו לטפל בכבוד המת בזירת הפיגוע זיהו את חברם לצוות, איש חסד של אמת, מתנדב ותיק ומוערך בזק"א מחוז ש"י הרב יצחק צייגר הי"ד שנרצח ע"י מחבל נתעב בעת שתדלק את רכבו בדרכו למשימת זק"א".

"יצחק הי"ד הקדיש את כל כולו למען הזולת ופעל במסירות רבה בכל מקום אליו נדרש, בצנעה ובענווה, מהראשונים לפעול ולהגיש סיוע בכל תחומי חייו. מתנדבי זק"א כואבים ומבכים את לכתו, בתפילה שמי שאמר לעולמו די יאמר לצרותינו די".

אסף ברוכי, ראש צוות זק"א בנימין ספד, "יצחק הי"ד ואני קבענו להיפגש הערב, לאסוף גמרות שחולקו למתנדבי זק"א לקראת הדף היומי שמתחיל הערב. כל חייו שילב תורה עם עזרה לזולת בחסד של אמת. ספגנו אבידה קשה מנשוא והנפש מתקשה להאמין".

לחצו כאן להמשך התורה והחסד של יצחק צייגר הי"ד

לפני שנתיים יצחק נישא לגיסתו של הרב יהושע מרדכי שמידט, רב היישוב שבי שומרון וראש ישיבת נחלת יוסף. ומאז, יצחק עבר לגור בשבי שומרון, והוא כ"כ אהב את ישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון בה הוא התפלל בימי החול ובשבתות, ובה עובדים שני חתניו כחלק מהצוות החינוכי של הישיבה.

יצחק השקיע הרבה ממרצו וזמנו לפיתוחה של הישיבה- באכפתיות העצומה שלו דאג לישיבה כאילו היה ביתו- קנה והתקין ארון קודש ומנורות לישיבה, ובחלומו שסיפר לכולם הוא רצה לצאת לפנסיה ולשלב לימוד בישיבה ולעבוד כתחזוקן בישיבה...

בימים אלו הישיבה במגמת גדילה משמעותית, ויצחק אמר לנו כל הזמן "מה עם הקומה השנייה? זה הדבר שאליו צריך להתמסר! לסיים את בניית הקומה השנייה אשר תשמש כבית מדרש לישיבה הקטנה וחדרי לימוד".

עזרו לנו להגשים את חלומו של יצחק הי"ד- מנצחים את הטרור, מגבירים את התורה והחסד בהתיישבות כאן בצפון השומרון בישיבת נחלת יוסף שבי שומרון.

לחצו כאן להמשיך את המנוע הרוחני של יצחק צייגר הי"ד

הדמיית בניין ישיבת נחלת יוסף
הדמיית בניין ישיבת נחלת יוסףצילום: באדיבות ישיבת נחלת יוסף
בניין הישיבה הנוכחי
בניין הישיבה הנוכחיצילום: ישיבת נחלת יוסף