מסכה
מסכהצילום: ISTOCK

תקווה. זה כל מה שהיא חיפשה. אחרי 7 שנים של אכזבות, כאב ו.. ייאוש. כן, ייאוש. כי כמה אפשר לנסות ושוב לנסות ו…להתאכזב ולהיפצע.

אבל היא עדיין מצפה ליום הזה שאולי גם היא תזכה לחבוק תינוק, אמיתי, משלה. כבר 7 שנים שזה לא קורה ומעגל השנה לא מיטיב איתה.

בכל חג מחדש, זה מכה בה. רק לפני חודשיים היא צפתה מהחלון בכאב בכל הילדים חוזרים מהגנים עם פירות יבשים ואיחולי "פירותיך מתוקים וצילך נאה".

תורמים עכשיו ומוסיפים חיים

והיא?! מתי היא תזכה לראות פירות? אחרי 7 שנות בצורת. של יובש, כאב, קושי ובדידות. וכמידי שנה, לקראת ימי הפורים, את זה היא כבר לא יכולה לשאת.

כל שנה מחדש הימים האלה שכל כולם של הילדים. האימהות טרודות בתחפושות הילדים, העולם לובש שמחה וצהלה, כל הרחוב מתמלא צחוק, שמחה, משלוחי מנות צבעוניים ותחפושות.

והיא, מקיימת 'ונהפוך הוא' בהידור. לובשת עצבות וקושי. כמה אפשר לראות את כל העולם מהצד השני? היא כל השנה חיה 'ונהפוך הוא'.

כולם צועדים בתלם, מביאים ילדים, חווים את לוח השנה על כל השמחות והחגים שבו. והיא נשארת מאחור.

ככה קיבלנו אותה, במשרדי מכון פוע"ה. שבורה, מיואשת, בלי טיפה של תקווה. לצערנו, אנו, מורגלים במקרים מעין אלה. ומנוסים בתמיכה, הכוונה וסיוע לזוגות מאותגרי פוריות, וב"ה גם למודי הצלחות ותקווה.

לתהילה הוצמד ליווי אישי של צוות מיומן שיתמוך, יקשיב ויכוון אותה מכאן. כאן, במשרדי המכון, אף אחד לא ישפוט אותה, כאן היא יכולה להוריד את המסכות שהיא לובשת כל השנה ולהתפרק. להיות היא.

כאן יבינו אותה באמת, ידעו בדיוק מה עובר עליה ובעיקר, עם הרבה סיעתא דשמיא- איך להפוך אותה לאמא, אמיתית. לא בתחפושת.

זה הזמן לתרום זכר למחצית השקל למכון פוע"ה

בתהליך תמיכה ושיקום ארוך חזר לה האור לפנים. זה לא היה קל. הצוות המקצועי העניק לה טיפול "עזרה ראשונה" שהעמיד אותה על הרגליים וגרם לה לראות אל מעבר להרי החושך.

יחד, יד ביד, היא הבינה שלתינוק אין שום מחיר. שהיא לא יכולה לוותר. לא עכשיו!

בסדרת מפגשים יעילה וממוקדת אובחנה הבעיה. תהילה הופנתה לטיפולים ייעודיים תוך ליווי רגשי צמוד, שגרמו לה להבין שאפשר אחרת, שהיא חוזרת לעשות הכל כדי לחבוק תינוק משלה, ושצוות המכון יהיה שם בשבילה עד לרגע המיוחל, בכל מחיר.

שנעבור לסוף?

שבוע הבא נחגוג כולנו את חג הפורים ותהילה ב"ה, בחודש התשיעי להריונה, מצפה בכל רגע למפגש הבלתי ייאמן עם היצירה הזו שהיא כל כך חלמה עליה, שהיא שילמה כל כך הרבה מחירים כדי לחוות אותה.

צוות המכון מתרגש איתה, מתפלל ומחכה לבשורה המשמחת. בעז" ה השנה היא לא תתחפש לאמא, היא תהיה אמא אמיתית. אנא התפללו על תהילה בת פרחיה ללידה קלה בידיים מלאות.

מבטיחים לעדכן.

***

מכון פוע"ה עוסק 365 ימים בשנה ביצירת חיים.

בהכוונה, בתמיכה, בייעוץ ובכל מה שאישה/זוגות מאותגרי פוריות צריכים כדי לקבל תקווה עד לרגע הזה שהם יחבקו תינוק משלהם.

בימים אלה, לקראת ימי הפורים של 'זכר למחצית השקל' המסוגלים לישועות גדולות בכלל, ולפריון בפרט, אנו מזמינים אתכם להיות שותפים איתנו ביצירת חיים, בנטיעת תקווה של ממש בזוגות המאותגרים.

כי תינוק זה עולם. ולתינוק אין שום מחיר!

לתרומת 'זכר למחצית השקל' למכון פוע"ה>