שרה אברמוביץ' - מאמנת זוגיות, פרויקט 252
שרה אברמוביץ' - מאמנת זוגיות, פרויקט 252צילום: יח"צ

בעולם שבו האפשרויות נראות אינסופיות והחיפוש אחר האידיאליות נמצא בשיאו, לא מעט מאיתנו מוצאים עצמם נתקעים במעגל של ספקות וחששות בדרך למציאת הזוגיות המיוחלת.

"האם זה האדם הנכון עבורי?" "מה אם אני מפספס משהו טוב יותר שם בחוץ?" – שאלות אלו ודומות להן מתהדרות במחשבותינו, מעמידות את הבטחון והאומץ שלנו למבחן. בעולם שבו הבחירות נראות כל כך רבות ומגוונות, איך אפשר להיות בטוחים בדרך שבחרנו?

במאמר זה, אנחנו צוללים אל תוך לב התהום, חוקרים את הספקות הללו ומציעים דרכים לנווט בהן כדי לבנות זוגיות בריאה ואוהבת, בהתמודדות עם עמלק שבתוכנו – הספק שמאיים לפרק את היציבות והאופטימיות שלנו לקראת יצירת קשר עמוק ומשמעותי.

בתור מאמנת זוגיות בפרויקט 252, אני מזהה תדירות גבוהה של חששות וספקות במפגשי האימון שאני מקיימת. הספק נוטה לחדור לתודעה כשמחשבות כמו "אולי זה לא זה", "אולי זה לא ימשיך ככה" או "אולי יש משהו יותר טוב" מתחילות לצוץ. חשוב להבין שכאשר ספקות אלו עולים בנו, הם מושכים אותנו מהיציבות והוודאות שבה חיינו עד כה, ולא מאפשרים לנו לראות את הטוב שעשוי להתגלות מהמפגש הזוגי.

עמלק, המטפורה לספק, מייצג את המכשולים הנפשיים שמתקרבים אלינו ברגעים של חולשה. כמו שעמלק תקף את בני ישראל מאחור, כך הספקות עשויים לתקוף אותנו מאחורי הגב כשאנחנו הכי פגיעים. הספק מקרר את האמון והאופטימיות שלנו לקראת יצירת זוגיות אמיתית.

לכן, אני מציעה כמה כלים להתמודדות עם הספק:

1. מודעות: הכרה בכך שהספק נכנס לחיינו מאפשרת לנו להתמודד איתו במקום להתערבב ברגשות שליליים.

2. הבדלה: ליצור מרחק בינינו לבין הספק, ולהבין שאנחנו והספקות שלנו אינם אחד ואותו דבר. זה מאפשר לנו לנהל דיאלוג עם עצמנו, בין החלק המפחד לחלק האמיץ והיציב שבנו.

3. כתיבה: כלי חשוב לטיפול במחשבות מטרידות. הכתיבה מאפשרת לנו להביא את הספקות שלנו החוצה, להתבונן בהם מרחק ולראות אותם בפרספקטיבה שונה.

בנוסף, חשוב מאוד לשוחח על החששות שלנו ממקום אמיתי ולזכור שלעיתים קרובות החששות והספקות שלנו אינם מקבלים מקום במציאות. בהבנה זו, אנו יכולים ללמד את עצמנו להסתכל על המציאות באופן שמעלים את הספקות ומאפשר לנו לחוות זוגיות בריאה ומאושרת.

התמודדות עם הספקות איננה פשוטה, אך היא אפשרית. על ידי הפנמת הכלים הללו ועבודה על עצמנו, אנו יכולים לפתח מערכות יחסים זוגיות עמוקות ומשמעותיות.

רוצים גם אתם, להתקדם אל עבר הזוגיות? לחצו כאן>> לפרויקט 252