אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

אחרי שנים של בניה ותכנון, התכנית השאפתנית של חברת טויוטה עומדת להפוך למציאות בחודשים הקרובים. פרויקט "Woven City"- הוא מיזם של חברת הרכב לבנות עיר שלמה שתתפקד כמעבדה ענקית שתוצאות הניסויים שייערכו בה יוכלו לסייע בתכנון ערים עתידיות.

הפרויקט הוכרז כבר לפני כ4 שנים והבנייה שלו החלה שנה לאחר מכן. העיר החדשה מוקמת בסמוך להר פוג'י- אחד הסמלים הבולטים של יפן. כחלק מהתכנון, טויוטה הכריזה כי היא עומדת לבחון ברחבי העיר דגמים של רכבים אוטונומיים שיעבירו באופן קבוע מידע על חיי העיר בעזרת חיישנים ייעודיים.

החברה הצהירה כי על מנת לייצר "אנרגיה נקייה יותר" הרכבים החדשניים יופעלו על ידי מימן, ובכך גם לא יהיה צורך בסוללות הגדולות שכיום משמשות את הרכבים החשמליים ומהוות חלק מהזיהום הסביבתי הכרוך בהם. לפי ההערכות, הפרויקט אמור לכלול כאלפיים תושבים שיהפכו להיות משתתפי הניסוי הקבועים במעבדת הענק, כאשר חלק גדול מהם יהיו עובדי טויוטה עצמם.

אקיו טויודה, נשיא תאגיד טויוטה, הסביר כי דווקא העובדה שהחברה בונה ומתכננת עיר שלמה מההתחלה תאפשר לה ללמוד כמה שיותר על תכנון ערי העתיד. שם העיר נבחר על מנת להדגיש את הניסיון לחבר את מרקם העיר יחד באופן טכנולוגי "אנשים, בניינים וכלי רכב, כולם מחוברים ומתקשרים זה עם זה באמצעות נתונים וחיישנים, נוכל לבחון טכנולוגיית AI". מלבד הרכבים, העיר עתידה להיות מרושתת בבתים חכמים

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!