הדמיית בניין ישיבת נחלת יוסף
הדמיית בניין ישיבת נחלת יוסףצילום: באדיבות ישיבת נחלת יוסף

בימים אלה משפחתו של יצחק צייגר הי"ד שנרצח בפיגוע בעלי לפני כשבועיים, מקיימת גיוס המונים במטרה להנציח את שמו בקומה חדשה בבניין ישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון.

שלומית צייגר, אלמנתו של יצחק ז"ל, מספרת על דמותו לערוץ 7, "יצחק היה איש מאוד מיוחד, זכיתי להכיר אותו בסך הכול שנתיים, אלה היו שנתיים מעולות, נהדרות. הוא היה איש של חסד, התנדב בכל ארגון שרק אפשר, זק"א, מד"א, משטרה, כיבוי אש, ידידים, ועוד המון עשייה של חסד, מעבר לכך, הוא עזר להרבה אנשים".

כבר בימי שבעה פתחו הקרובים ליצחק קבוצה של סיפורים עליו, הקבוצה מונה כבר מעל 400 חברים (!!) שמספרים כל אחד מהזווית שלו על יצחק, מהקריאה בקבוצה של הסיפורים עליו, מתבהרת דמותו האצילית של יצחק - שהייתה כל כך מיוחדת בדור שלנו. יצחק, ראה את מי שסביבו וזה היה אכפת לו מאד, הוא היה אומר- " אני לא מחכה שהחסד יגיע אליי, אני רודף אחריו".

להצטרפות לקבוצה לחצו כאן

יצחק צייגר הי"ד
יצחק צייגר הי"דצילום: באדיבות המשפחה

אחד החלומות של יצחק- היה הגדלת התורה בשבי שומרון, גיסו הרב שמידט, ראש ישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון- הישיבה שיצחק היה מאד מחובר אליה בשנתיים האחרונות כפי ששלומית האלמנה מספרת-"יצחק מאוד אהב את התורה. הוא היה הולך להתפלל בישיבה ועשה מה שיכל כדי לקנות, לעזור לישיבה ולתרום לה, היה לו מאוד אכפת לעשות זאת. בימים אלה הוא רצה לעזור להרים את הקומה השנייה בישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון. זה ממש היה בדמו, לדאוג לכך, ומי שירצה לעזור בהנצחה יבורך מאוד, לזכרו של יצחק"

להנצחת התורה והחסד של יצחק צייגר בקומה השניה ב בישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון לחצו כאן

על השאלה מה לדעתה אפשר ללמוד מבעלה המנוח היא אומרת: "המון חסד, לתת בלי גבולות. יצחק היה רודף חסד, לא חיכה שהחסד יגיע אליו, הוא אמר, יש בי בערה פנימית שכל הזמן גורמת לי לרדוף חסד, זו היתה המהות שלו"

היא מוסיפה כי "גם רישיון הנהיגה היה במלא סוגים כדי שמה שאפשר הוא יעזור לאנשים. בכל תחום אפשרי הוא עזר לאנשים במילה טובה, בעצה טובה, בהבנה, בלסחוב דברים, בתרומות, הוא נגע בכולם, לא היה מישהו שלא נגע בו. יצחק היה ממש מיוחד, ההבנה, ההכלה והעשייה".

"מה-7 באוקטובר יצחק היה במילואים עד ממש לאחרונה. שבוע ויום לפני הרצח הוא חזר לאזרחות ולעבודה. כשהתחתנו היה לו מילואים והוא אמר: עוד מילואים אחד אני עוזב. כשהתחילה המלחמה, אמרתי לו: יצחק, הגיעו עוד מילואים, אז הוא ענה לי: לא, זה מלחמה".

יצחק לא ויתר לעצמו, ואנחנו לא נוותר על הנצחת האור שלו בעולם, בחרנו לעשות זאת דרך הקדשת הקומה השנייה בישיבה בשבי שומרון לעילוי נשמתו, הישיבה שכל כך אהב וכל כך רצה שתעלה קומה.

להנצחת התורה והחסד של יצחק צייגר בקומה השניה בישיבת נחלת יוסף בשבי שומרון לחצו כאן