הפועל חולון הערב מול מורסיה. לא הספיק
הפועל חולון הערב מול מורסיה. לא הספיקצילום: FIBA.BASKETBALL

ללא ייצוג ישראלי. הפועל חולון עשתה אמנם את המוטל עליה הערב (רביעי) כשניצחה במשחק "ביתי" בהונגריה את מורסיה בתום דרמה גדולה בתוצאה 60:64, במסגרת המחזור האחרון של העונה הסדירה של ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה, אך זה לא הספיק.

חולון כבר מחקה פיגור בתחילת הרבע הרביעי בעזרת ריצת 0:10, ועם כמות של 7 נקודות בלבד שספגה ב-10 הדקות האחרונות, ניצחה את מורסיה וסיימה את העונה האירופית במאזן מצוין של ארבעה ניצחונות לעומת שני הפסדים.

למרות הניצחון על מורסיה הספרדית שנמצאת בצמרת ליגת העל הספרדית החזקה, כזה שנקם בה על ההפסד ב-17 נקודות הפרש במשחק הראשון בין הקבוצות בליגת האלופות מוקדם יותר השנה, חולון לא הצליחה להעפיל לשלב הבא, שלב רבע הגמר של ליגת האלופות של פיב"א ובדומה להפועל ירושלים - גם היא מסיימת את העונה האירופית שלה במפעל השלישי בחשיבותו בכדורסל האירופי.

למעשה, חולון הודחה מאירופה בשל התוצאה במשחק המקביל, כאשר פרומיתאס היוונית גברה בדרבי היווני על א.א.ק אתונה בתוצאה 67:78.

בכך עוד נציגה ישראלית מודחת מאירופה, כאשר חולון היא קבוצת הספורט החמישית של ישראל שמסיימת בתוך שבוע את דרכה במפעל אירופי, אחרי מכבי ת"א ומכבי חיפה שהודחו ממפעל הקונרפנס-ליג האירופי בכדורגל וכן הפועל ת"א שהודחה ממפעל היורופקאפ והפועל ירושלים שהודחה אמש בבושת פנים גם היא מליגת האלופות של פיב"א.