אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

חברת ניורולינק פרסמה סרטון המראה את הנסיין הראשון בעולם בו הושתל שבב מצליח לשלוט במחשב בעזרת המחשבה בלבד. החברה, בבעלות אילון מאסק, הודיעה כבר לפני כחודשיים על ההשתלה המוצלחת וכעת פרסמה סרטון של הנסיין משחק בשחמט כשהוא לא נוגע במחשב אלא רק חושב על התזוזה.

המושתל הראשון הוא נולנד ארבו, שבעקבות תאונת צלילה הפך למשותק מהצוואר ומטה ומאז כמעט ולא הצליח לתפקד. בסרטון, נולנד הסביר כיצד בעזרת השבב הוא יכול להשתמש במחשב בעזרת המחשבה בלבד, והראה כיצד הוא משחק שחמט. באופן לא מקרי, תיעוד המשחק פורסם בשידור חי ברשת X (לשעבר טוויטר) שגם היא, כמובן, בבעלות אילון מאסק.

מלבד שחמט, נולנד אמר שהוא גם משתמש במחשב ללמוד שפות וגם משחק שעות רבות במשחק המחשב ציוויליזציה. הוא מספר שבפעם הראשונה לאחר שקיבל את השבב הוא שיחק בציוויליזציה לתוך הלילה, והדבר היחיד שעצר אותו מלשחק זה שהוא היה צריך להטעין את השתל לאחר שהשתמש בו כל כך הרבה זמן.

יחד עם זאת, נולנד אמר בסרטון כי הוא עדיין נתקל בבעיות בשימוש במחשב, ושהוא מקווה שהשימוש בשבב ישתפר- "לא רוצה שאנשים יחשבו שזה סוף המסע, יש עוד הרבה עבודה". אבל גם לפני השיפורים, נולנד אומר על השתל כי הוא "כבר שינה לי את החיים" ומודה לחברה על ההזדמנות להשתתף בניסוי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!