השר ישראל כ"ץ
השר ישראל כ"ץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החוץ ישראל כ"ץ הורה היום (שישי) לזמן את סגן שגריר טורקיה בישראל לשיחת נזיפה חמורה בעקבות התבטאויות קשות של נשיא ארצו, רג'יפ טאיפ ארדואן, נגד ישראל וראש הממשלה בנימין נתניהו.

"הוריתי לזמן את סגן השגריר הטורקי בישראל לשיחת נזיפה חמורה, על רקע השתלחותו של ארדואן בראש הממשלה בנימין נתניהו ואיומיו לשלוח את נתניהו לאללה", אמר השר כ"ץ.

הוא הוסיף, "אני מעביר לארדואן מסר ברור: אתה, שתומך בשורפי תינוקות, רוצחים, אנסים ומחללי הגופות של פושעי החמאס, האחרון שיכול לדבר על אלוהים. אין אלוהים שיקשיב למי שתומך בזוועות ובפשעים נגד האנושות שביצעו חבריך הברברים מהחמאס. תשתוק ותתבייש".

הנשיא הטורקי אמר אתמול כי "האדם המוכר בתור נתניהו - נשלח אותו לאללה שיטפל בו, יאמלל אותו ויקלל אותו".

לפני שבועיים טען בנאום שנשא כי "נתניהו וממשלתו הם הנאצים בני זמננו. כמו היטלר, מוסליני וסטלין על מעשיהם בעזה".

"אנו מחויבים למצות את הדין עם ה'רוצחים' הללו, בכפוף לחוק הבינ"ל. במצפון האנושי – הם כבר מורשעים. העולם האסלאמי, עם אוכלוסייה של כ-2 מיליארד איש, נכשל באופן מצער לעמוד בחובתו ב'אחווה לעם הפלסטיני' במובנה האמיתי ביותר", דברי הנשיא הטורקי.

ראש הממשלה נתניהו הגיב להתבטאות הזו ואמר: "ישראל שמקפידה על חוקי המלחמה לא תקבל הטפות מוסר מארדואן, שתומך ברוצחים ואנסים של ארגון הטרור חמאס, מכחיש את שואת הארמנים, טבח בכורדים בתוך מדינתו שלו ומעלים מתנגדי משטר ועיתונאים".