אלישע ירד בדיון
אלישע ירד בדיוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

פיקוד המרכז הגיש הבוקר (שישי) בקשה לעיון חוזר כנגד החלטת בית המשפט הצבאי בעופר אמש, אשר דחה את תחולת הצו המנהלי שהוצא נגד אלישע ירד עד לאחר חג הפורים - אז יתקיים דיון בערעור שהוגש על הצו.

בעמותת 'חוננו' תקפו את הבקשה ואמרו כי "מדובר בבקשה מנותקת וברדיפה לשם רדיפה. האלוף פוקס שמתעסק בלערער על החלטה שמאפשרת למתיישב לחגוג חג הפורים בביתו הוא אלוף מבולבל. לעם ישראל מגיע יותר".

צו ההרחקה המנהלי הוצא נגד ירד ע"י אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס לפני כשבועיים ומורה על הרחקתו משטחי יהודה ושומרון למשך חצי שנה.

הוא ניתן ארבעה ימים בלבד לאחר ששב לביתו בבנימין עם תום תוקפו של צו דומה שהוצא נגדו בו הורחק מביתו למשך חצי שנה.

פרקליטו של ירד, עו"ד עדי קידר מחוננו, כתב בערר כי "המערער לא עוסק בשום צורה בפעילות אלימה ואין כל טעם בטחוני המצדיק את הרחקתו מהאזור. החלטת וועדת הערעורים ביחס לצו הקודם מדברת בעד עצמה, והביקורת שהושמעה ע"י שופטי בימ"ש העליון ביחס להליך ולפסק הדין שניתן בבימ"ש המחוזי צריכים היו להביא את המשיב לשקול את צעדיו שבעתיים, אך חלף כך בחר המשיב לשוב ולנקוט בצעד דרקוני כלפי המשיב תוך רמיסת זכויותיו ורמיסת זכויותיהם של בני משפחתו. העובדה כי הפראפרזה שציין המשיב ביחס למערער זהה לחלוטין לפראפרזה ביחס לצו הקודם יש בה כדי ללמד על כך כי אין כל מידע עדכני על מסוכנות עדכנית של המערער לביטחון האזור וכי אין כל הצדקה בהרחקתו מהשטח".